6 nejlepších destinací pro Čechy: Objevte kouzlo každé z nich

Nejnovější články

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Investoři zlato zbožňují

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz....

Share

Když přemýšlíte o své další dovolené, možná hledáte něco mimo běžné turistické trasy. Nabízíme vám průvodce šesti místy, které si Češi oblíbili a zároveň nabízí jedinečné zážitky.

Maledivy

Maledivy nejsou jen o luxusních resortech a bílých písečných plážích. Samozřejmě, křišťálově modrá voda a malebné bungalovy nad vodou vytvářejí dokonalý ráj, ale ostrovy nabízejí mnohem více. Například místní kulturu můžete objevit v hlavním městě Male, kde můžete navštívit tradiční trhy a poznat místní způsoby života. Pod vodní hladinou čekají korálové útesy plné života, ideální pro potápění.

Gruzie

Gruzie je země kontrastů. Odkudkoliv v zemi můžete vidět vysoké vrcholky Kavkazu. Město Tbilisi kombinuje moderní architekturu s historickými budovami, zatímco venkov nabízí nádherné vinařské oblasti, jako je Kakheti. Gruzínská kuchyně je kapitolou sama pro sebe; khachapuri a khinkali jsou jen začátek.

Portugalsko

Ačkoli Algarve a Lisabon často přitahují nejvíce pozornosti, Portugalsko je země s hlubokou historií a rozmanitými krajinami. Město Porto láká na své historické centrum, vinárny a řeku Douro. Pro milovníky přírody je tu Azorské souostroví, skupina vulkanických ostrovů uprostřed Atlantiku s nádhernými krajinami.

Japonsko

Japonsko je místo, kde se starověk setkává s budoucností. Kyoto, s více než tisíci svatyněmi a chrámy, je srdečním městem tradičního Japonska. Na druhou stranu Tokio nabízí futuristickou metropoli plnou neoneských světel. A nezapomeňte ochutnat autentické sushi, ramen a tempuru.

Chile

Od nejsušší pouště na světě, Atacama, po zasněžené vrcholky Patagonie, Chile je země extrémů. V hlavním městě Santiago můžete zažít mix koloniální architektury a moderního života, zatímco v oblasti Lake District najdete klidné jezery obklopené lesy a sopkami.

Skotsko

Skotská vysočina nabízí nádhernou divokou krajinu, s jezery, údolími a hradními zříceninami. Edinburgh je město s bohatou historií, která se táhne od starého města s jeho středověkými uličkami až po novější části s elegantními georgiánskými domy. A samozřejmě, návštěva Skotska by nebyla úplná bez ochutnávky místní whisky.

Doufáme, že vám tento průvodce poskytne inspiraci pro vaši další dovolenou. Ať už hledáte odpočinek na pláži, dobrodružství v horách, nebo hlouběji poznat místní kulturu a historii, svět má pro vás připraveno nesčetné množství pokladů.

euro