6 nejlepších destinací pro Čechy: Objevte kouzlo každé z nich

Nejnovější články

Hledáte inspiraci, co ještě koupit rodině pod stromek?

Už vážně nevíte, jakým dárkem potěšit natolik, aby si...

Neutrácíte zbytečně za investiční zlato? Dávejte si pozor na marže obchodníků

Zlato je celosvětově uznávaným investičním prostředkem. S jeho pomocí...

Zařaďte do svého portfolia investiční zlato

Investovat musí každý, kdo chce ochránit hodnotu svých peněz....

Už máte vybrané dárky pro maminku k Vánocům?

Vánoce se blíží a spolu s nimi i nutnost...

Pohodlná dětská bodýčka s vtipným potiskem pro malé dobyvatele světa

Dětská bodýčka s vtipným potiskem jsou jedním z nejpopulárnějších...

Share

Když přemýšlíte o své další dovolené, možná hledáte něco mimo běžné turistické trasy. Nabízíme vám průvodce šesti místy, které si Češi oblíbili a zároveň nabízí jedinečné zážitky.

Maledivy

Maledivy nejsou jen o luxusních resortech a bílých písečných plážích. Samozřejmě, křišťálově modrá voda a malebné bungalovy nad vodou vytvářejí dokonalý ráj, ale ostrovy nabízejí mnohem více. Například místní kulturu můžete objevit v hlavním městě Male, kde můžete navštívit tradiční trhy a poznat místní způsoby života. Pod vodní hladinou čekají korálové útesy plné života, ideální pro potápění.

Gruzie

Gruzie je země kontrastů. Odkudkoliv v zemi můžete vidět vysoké vrcholky Kavkazu. Město Tbilisi kombinuje moderní architekturu s historickými budovami, zatímco venkov nabízí nádherné vinařské oblasti, jako je Kakheti. Gruzínská kuchyně je kapitolou sama pro sebe; khachapuri a khinkali jsou jen začátek.

Portugalsko

Ačkoli Algarve a Lisabon často přitahují nejvíce pozornosti, Portugalsko je země s hlubokou historií a rozmanitými krajinami. Město Porto láká na své historické centrum, vinárny a řeku Douro. Pro milovníky přírody je tu Azorské souostroví, skupina vulkanických ostrovů uprostřed Atlantiku s nádhernými krajinami.

Japonsko

Japonsko je místo, kde se starověk setkává s budoucností. Kyoto, s více než tisíci svatyněmi a chrámy, je srdečním městem tradičního Japonska. Na druhou stranu Tokio nabízí futuristickou metropoli plnou neoneských světel. A nezapomeňte ochutnat autentické sushi, ramen a tempuru.

Chile

Od nejsušší pouště na světě, Atacama, po zasněžené vrcholky Patagonie, Chile je země extrémů. V hlavním městě Santiago můžete zažít mix koloniální architektury a moderního života, zatímco v oblasti Lake District najdete klidné jezery obklopené lesy a sopkami.

Skotsko

Skotská vysočina nabízí nádhernou divokou krajinu, s jezery, údolími a hradními zříceninami. Edinburgh je město s bohatou historií, která se táhne od starého města s jeho středověkými uličkami až po novější části s elegantními georgiánskými domy. A samozřejmě, návštěva Skotska by nebyla úplná bez ochutnávky místní whisky.

Doufáme, že vám tento průvodce poskytne inspiraci pro vaši další dovolenou. Ať už hledáte odpočinek na pláži, dobrodružství v horách, nebo hlouběji poznat místní kulturu a historii, svět má pro vás připraveno nesčetné množství pokladů.

euro