Chcete jarní interiér jako z katalogu? Změnit stačí minimum, zkuste 5 zajímavých tipů

Nejnovější články

Uchovejte si sladké letní vzpomínky trochu jinak

Džemy, zvláště ty domácí, se skvěle hodí na přípravu...

Uchovejte si léto ve sklenici džemu

Slunné letní dny máme neodmyslitelně spojené se spoustou druhů...

Atraktivní vivo V40 přináší špičkové fotografie v dostupném těle

Společnost vivo představila nový smartphone vivo V40 při příležitosti...

Share

Konečně si můžeme říci, že je tu jaro. S teplejším počasím přichází i čas na různé úpravy v domácnosti. Změnit přitom stačí pouze minimum, a výsledek vás může příjemně překvapit.

Zbavte se zimy
I u vás doma se stále najdou huňaté koberce nebo rovnou ovčí rouno? A k tomu tmavé dekorační polštáře, teplé deky, svíčky se skořicově-jablečnou vůní a lucerničky? Jde sice o hezké doplňky, ale v tomto období jim už odzvonilo. Totéž platí o těžkopádných závěsech, které nepropustí dostatek požadovaného denního světla. Opatrně je zabalte a odložte, interiér zbytečně zatěžují a vhodnější jsou spíše na zimní období.

Náš tip: Chcete oživit svůj příbytek? Zaměřte se na detaily. I malá dekorace dokáže udělat divy. Například vonný difuzér, který rozvoní celý váš byt či dům.

Najděte si čas na velký úklid
V uklizené domácnosti se cítíme o něco lépe. Velké jarní úklid byste určitě neměli odkládat. Vymyjte okna a terasy, kterým dal zabrat sníh a déšť. Také vyperte záclony a závěsy. Vrhnout se můžete i na kuchyni. Kromě úklidu nezapomeňte zkontrolovat i datum trvanlivosti na potravinách. Přísady jako mouka, cukr, těstoviny či koření si zaslouží vlastní obaly. Vyberte si je v nějaké veselé barvě a neskrývejte jejich ve skříňkách.

Náš tip: Kuchyň je srdce každého domova, vy však můžete dát novou tvář každé místnosti – od ložnice až po koupelnu. Zkuste třeba popresúvať nábytek nebo rovnou vyměnit starý kus za nový.

Pohrajte si s barvami
Nudným jedno- či dvoubarevným interiérem už odzvonilo. Sáhněte během jara po pastelových odstínech zelené, žluté, růžové či modré. Své místo si najdou v podobě dekoračních polštářů, závěsů, jídelního prostírání, ložního prádla nebo kuchyňského nádobí. Nebojte se je navzájem kombinovat. Pastelové dekorace zjemní a zútulní interiér, navíc mu dodají hravost. Inspiraci najdete také díky vyhledávači Pohodo.sk, ve kterém naleznete produkty ze stovek e-shopů s nábytkem a dekoracemi.

Náš tip: Nová ložní prádlo, polštáře v obývacím pokoji či koberec – nebojte se experimentovat s barvami. Jednoduše si přizpůsobte domů dle vlastního vkusu.

Vyzkoušejte rostlinný vzor
Zeleň patří k neodmyslitelným prvkem interiéru. Ať už půjde o kytici jarních květin v podobě tulipánů, narcisů nebo zlatého deště, vyberte jim poutavou vázu. Trendy hovoří o jednoduchých skleněných vázách. Jaro si můžete přinést do domácnosti i prostřednictvím tradičního rostlinného vzoru. Zkuste například jednoduché plakáty na stěnách, z nichž si můžete vytvořit vlastní galerii. Obrazy nemusí mít stejnou velikost a už vůbec nemusí být zavěšeny v dokonale rovné linii.

Náš tip: Rychlá úprava za rozumné peníze? Vyzkoušejte si na stěnu nalepit velkoformátový tapetu nebo fototapetu. Z tisíců vzorů a barev si určitě vyberete a vaše domácnost ihned dostane nový náboj.

Ozdobte si vchodové dveře
Přivítat jaro můžete rovnou při vstupu do svého domova. Ozdobte dveře pěkným věncem, který si umíte vyrobit i samy doma. Stačí si objednat několik umělých kytiček tulipánů a následně je pouze poohýbať do kruhu. Dalším tipem je na polystyrenový kruh ovinout suchou trávu a na tu nalepit ozdoby různých velikostí a barev. Jednoduché, efektivní a přitom takové krásné a originální.

Náš tip: Nestíháte se věnovat vlastní výrobě nebo si na to netroufáte? Lehké řešení. Hotový věnec si můžete rovnou koupit a pak už jen pověsit.

Bonusový tip: Inspirace na jednom místě
Stačí pár jednoduchých kroků, a vaše domácnost bude působit nejen stylově, ale zejména svěže. Inspiraci vám mohou poskytnout i tisíce fotografií interiérů na Pohodo.sk, kde najdete ty nejrůznější tipy pro svůj obývací pokoj, ložnici, kuchyň, jídelna, koupelnu, dětský pokoj, předsíň či jiné části domácnosti. Nachází se zde přibližně milion produktů od více výrobců a víte zde přímo porovnávat ceny. Nemusíte tak zbytečně ztrácet čas hledáním a vše najdete na jednom místě. Kromě toho je možné si výběr přizpůsobit podle konkrétního stylu či ročního období.


Redakce radí: Využijte moderní trendy a vylaďte interiér svého domu k dokonalosti.


euro