Hledáte kvalitní základní školu nebo mateřskou školu v Praze? Víme, kde je

Nejnovější články

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Investoři zlato zbožňují

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz....

Share

Není vůbec snadné najít svým dětem mateřskou školu a posléze základní školu, do nichž budou potomci chodit rádi, budou spokojeni s prostředím i pedagogickým týmem, a také s partou dětí, které budou ve třídě mít. O toto vše se mnoho let stará Základní škola a Mateřská škola Věry Čáslavské v Praze 6.

Mateřská škola pro malé děti i předškoláky

ZŠ a MŠ Věry Čáslavské najdete v klidném prostředí sídliště Petřiny kousek od Obory hvězda a Klášterní terasové zahrady. Školka má kapacitu 35 dětí, a ty jsou dle věku rozděleny do dvou tříd. S dětmi je tak zajištěna individuální spolupráce – dítko vs. učitelky. Mateřská škola má svůj vchod a je rozdělena do dvou pater, kdy v prvním patře je Modrá třída a ve druhém Žlutá třída. V každé třídě je prostor herny s kobercem a vybavením pro hravé činnosti dětí, místo se stolky určenými k pracovním i výukovým činnostem, nebo ke stolování.

Po obědě děti odpočívají v části herny, kde jsou rozložena lehátka. Každé patro má sociální zařízení pro děti i dospělé, skladovou místnost, malou kuchyňku, šatnu a místo pro učitelky a pomocné pracovníky školy. V prvním patře je i průchod do tělocvičny školy, kterou využívají obě třídy školky. Nechybí prostorné školní hřiště v areálu školy s oddělenou částí pro MŠ s pískovištěm, skluzavkou a herním prvky pro sportovní vyžití.

Škola Praha 6 Věry Čáslavské

Škola Praha 6 byla založena v roce 1962 a dnes vzdělává více než 600 žáků. Je zaměřena na rozšířenou výuku jazyků, rozšířenou výuku tělesní výchovy a výuku informatiky. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi, pro výuku informatiky jsou k dispozici PC učebna pro 1. stupeň a PC učebna a multimediální učebna pro 2. stupeň.

Pro tělocvik a kvalitní přípravu sportovců na vysoké úrovni jsou k dispozici multifunkční venkovní sportovní hřiště, atletický ovál, 2 tenisové kurty, sportovní hala, fotbalové hřiště, multifunkční hřiště a basketbalové hřiště. Dále je využíván keramický ateliér a Zelená učebna.

Více informací najdete na zsverycaslavske.cz.

euro