I zvířecí pelíšky mohou vonět

Related

Informační systém pro mateřské školy změní zásadním způsobem správu celé instituce

Existují aplikace, které zásadním způsobem změní zajeté způsoby fungování...

Jak lze otužovat dítě?

Valná většina rodičů tíhne k přehnané péči o dítě,...

Nová práce a její hledání nemusí být takový strašák!

V dobách krize, kdy byla o práci velká nouze, lidé...

Soupravy z chirurgické oceli udělají radost každému

Soupravy z chirurgické oceli v každém případě udělají radost opravdu každému....

Share

Zvířata mají svůj typický pach, který nám někdy může být nepříjemný, zvlášť v okolí jejich pelíšku. Ne vždy je na vině samotné zvíře, za zápach může mnoho dalších věcí.

Každý majitel čtyřnohého kamaráda má rád, když je vše uspořádané a voňavé. Psi i kočky a další zvířata ale mají na pachy svůj vlastní názor a z nového, krásného pelíšku je brzy zase jen další ušmudlaný pelech. V něm se sice zvíře cítí skvěle, ale majitelům už se tak nelíbí. Ty menší lze snadno vzít a hodit do pračky, i když ani to není řešení, protože časté praní je ničí a snižuje životnost. U větších se musíme spolehnout na ruční čistění s vodou a kartáčem, to ale také nelze dělat denně. Psí pelechy jsou ale časem cítit, protože naši mazlíčci si do nich donesou kde co včetně pamlsků a dobrot. Organické zbytky v látce pak způsobují zápach, který nám není příjemný a chceme se ho zbavit. Odstraňovač zápachu pomůže s touto situací, aniž bychom museli celý pelech kompletně kartáčovat a prolívat velkým množstvím vody.

Někdy si totiž ani neuvědomíme, že k zápachu sami pomáháme. Chceme psovi přilepšit a koupíme mu kost na žvýkání nebo třeba vepřové ucho, se kterým si následně zaleze do svého pelechu. Tím ale dochází ke tření pamlsku o látku, a tak se do ní dostanou i bakterie, které následně způsobují zápach. Enzymatický odstraňovač zápachu obsahuje mikroorganismy, které rozkládají organické zbytky a pachy zmizí. Nejen zbytky pamlsků a jídla jsou na vině nevábných pachů. Také sliny, moč, výkaly, zvratky nebo přímo zvířecí pachy o sobě dají znát i po vyčistění, protože jen mýdlem a vodou nikdy neodstraníme naprosto vše.

Nehody se stávají i psům, mít po ruce odstraňovač pachu je tak pro každého majitele domácího zvířete téměř povinností. S jeho pomocí dokáže udržet pelech i jeho okolí čisté a voňavé, i když samotný obyvatel pelechu se bude snažit o pravý opak.

spot_img