I zvířecí pelíšky mohou vonět

Nejnovější články

Share

Zvířata mají svůj typický pach, který nám někdy může být nepříjemný, zvlášť v okolí jejich pelíšku. Ne vždy je na vině samotné zvíře, za zápach může mnoho dalších věcí.

Každý majitel čtyřnohého kamaráda má rád, když je vše uspořádané a voňavé. Psi i kočky a další zvířata ale mají na pachy svůj vlastní názor a z nového, krásného pelíšku je brzy zase jen další ušmudlaný pelech. V něm se sice zvíře cítí skvěle, ale majitelům už se tak nelíbí. Ty menší lze snadno vzít a hodit do pračky, i když ani to není řešení, protože časté praní je ničí a snižuje životnost. U větších se musíme spolehnout na ruční čistění s vodou a kartáčem, to ale také nelze dělat denně. Psí pelechy jsou ale časem cítit, protože naši mazlíčci si do nich donesou kde co včetně pamlsků a dobrot. Organické zbytky v látce pak způsobují zápach, který nám není příjemný a chceme se ho zbavit. Odstraňovač zápachu pomůže s touto situací, aniž bychom museli celý pelech kompletně kartáčovat a prolívat velkým množstvím vody.

Někdy si totiž ani neuvědomíme, že k zápachu sami pomáháme. Chceme psovi přilepšit a koupíme mu kost na žvýkání nebo třeba vepřové ucho, se kterým si následně zaleze do svého pelechu. Tím ale dochází ke tření pamlsku o látku, a tak se do ní dostanou i bakterie, které následně způsobují zápach. Enzymatický odstraňovač zápachu obsahuje mikroorganismy, které rozkládají organické zbytky a pachy zmizí. Nejen zbytky pamlsků a jídla jsou na vině nevábných pachů. Také sliny, moč, výkaly, zvratky nebo přímo zvířecí pachy o sobě dají znát i po vyčistění, protože jen mýdlem a vodou nikdy neodstraníme naprosto vše.

Nehody se stávají i psům, mít po ruce odstraňovač pachu je tak pro každého majitele domácího zvířete téměř povinností. S jeho pomocí dokáže udržet pelech i jeho okolí čisté a voňavé, i když samotný obyvatel pelechu se bude snažit o pravý opak.

euro