Jak se opět cítit krásná

Nejnovější články

Share

Být krásná je něco, po čem řada žen touží. Jen některým se toho však podaří docílit. Jak to s tou krásou vlastně je?

Ideál krásy není vše

Pokud jde o krásu, podsouvají nám média i sociální sítě dva úhly pohledu: Můžete se narodit s pomyslnou výhrou v genetické loterii a jednoduše Matce přírodě (a rodičům) poděkovat za symetrické rysy, plné rty, pověstný vosí pas a ňadra dmoucí a další atraktivní atributy svého zevnějšku.

Pokud vám ale cokoli z toho naděleno nebylo, zoufat nemusíte. Stačí patřičně nadité konto a odvaha vyrazit do ordinace odborníka z oboru plastické chirurgie. Opravdu je ale nutné podstupovat mnohdy drastické, bolestivé a rizikové zákroky jen proto, že nevypadáte tím „správným“ způsobem? Určitě ne.


Tip redakce: pro krásné oční okolí vyzkoušejte La Daumé Oční krém proti vráskám s chladivým vibračním aplikátorem.


Něco krásného je jednoduše v každé ženě. Nezáleží přitom příliš na tom, jakou konfekční velikost nosí nebo kolik jí je. Smiřte se s tím, že krása není žádným způsobem měřitelná a je velmi subjektivní. Jednoduše se tak ani při veškeré snaze nemůžete líbit každému.

Důležité je hlavně to, jestli si krásná připadáte vy sama. Určitě i vy máte ve svém okolí dámu, která nevypadá zrovna jako čítankový ideál krásy, ale přesto musíte i vy uznat, že na ní jednoduše „něco“ je. Pravděpodobně má i úspěch u opačného pohlaví.

Zajímají vás užitečné tipy z ženského světa? Přináší vám je online magazín Nejkrásnější žena, který se zaměřuje nejen na krásu vnější, ale i na tu duševní. Jednoduše svými články usiluje o to, abyste získala prostor, v němž se můžete cítit dobře.

Sebevědomí je víc než krása

Zdravé sebevědomí je přitom klíčovým aspektem, který nás ovlivňuje ve vztahu k našemu okolí. Ať už je to k mužům nebo autoritám, kamarádům i k cizím lidem.

Špatnou zprávou je, že se sebedůvěra nedá získat přes noc. Obrnit byste se měla trpělivostí a odhodláním. Tou příznivější stránkou celého procesu nabývání sebedůvěry však je, že i když se vám zdá, že zrovna vy sama si nikdy pořádně věřit nezačne, zvládnout to lze.

Jak na to? Je především důležité si uvědomit výše uvedenou pravdu o kráse. Máte podle svého mínění moc velký nos, velká stehna nebo malá prsa? Věřte, že podobné nedostatky na svém těle vidí každý. Mějte se ráda, pečujte o sebe a pracujte i na tom, abyste se rozvíjela duševně. A pozor, neberte si toho příliš, rozhodně máte nárok říct dost.


Redakce radí: tip pro ženy, víte jak si osvojit správnou každodenní péči o svou pleť.


euro