Jak si udržet krásný obličej

Nejnovější články

Hledáte inspiraci, co ještě koupit rodině pod stromek?

Už vážně nevíte, jakým dárkem potěšit natolik, aby si...

Neutrácíte zbytečně za investiční zlato? Dávejte si pozor na marže obchodníků

Zlato je celosvětově uznávaným investičním prostředkem. S jeho pomocí...

Zařaďte do svého portfolia investiční zlato

Investovat musí každý, kdo chce ochránit hodnotu svých peněz....

Už máte vybrané dárky pro maminku k Vánocům?

Vánoce se blíží a spolu s nimi i nutnost...

Pohodlná dětská bodýčka s vtipným potiskem pro malé dobyvatele světa

Dětská bodýčka s vtipným potiskem jsou jedním z nejpopulárnějších...

Share

Je zcela samozřejmé, že každá žena se chce líbit. Náš obličej je z hlediska projevů stárnutí tím nejcitlivějším místem na těle, protože zde se odráží naprosto vše. Náš věk, naše nálada a také zdravotní stav organismu. Prvotním předpokladem hezkého vzhledu jsou pozitivní životní postoje, které se odrážejí v rysech našeho obličeje. Ten, kdo žije v harmonii se sebou samotným, je také odměněn energičtějším a pozitivnějším výrazem obličeje. Pokud toužíme mít i v pozdějším věku hezkou a zdravě vypadající pleť, měli bychom se držet následujících doporučení.

Kolagen

Jak u mužů, tak i u žen se s postupujícím věkem mění hormonální nerovnováha. Z tohoto důvodu dochází ke ztrátě vlhkosti, vysychání a výsledkem toho jsou vrásky. Vlivem stárnutí dochází k ubývání kolagenu a pokožka se stává nepružnou a vrásčitou. Kolagen je vlastně speciální druh „lepidla“, který udržuje pružnost buněk našich tkání. V současné době existuje na našem trhu celá řada potravinových doplňků, které obsahují různé druhy kolagenu.

Slunce, voda, vzduch

Nadměrné opalování je tím největším nepřítelem, který podporuje vznik vrásek a způsobuje tak stárnutí pleti. Jestliže se chystáme na dovolenou u moře, měli bychom zhruba měsíc před odjezdem užívat komplex B vitaminů a beta – karoten. Tím alespoň snížíme riziko spálení a zajistíme si rovnoměrné opálení pokožky. Správná a dostatečná hydratace pokožky zlepšuje vzhled pokožky. Z tohoto důvodu bychom měli vypít denně dostatečné množství vody, abychom doplnili ztracenou vlhkost. Také dostatečný pohyb na čerstvém vzduchu a pravidelné prokrvení pokožky má velký vliv na její vzhled.

Kouření, alkohol a drastické hubnutí

Nikotin velmi negativně ovlivňuje prokrvení a okysličování pokožky. Pleť kuřaček má našedlý vzhled a předčasně stárne. Také nadměrné pití alkoholických nápojů se na pleti negativně podepíše. Alkohol totiž pokožku vysušuje a rozšiřuje její cévy. Rychlé a drastické hubnutí způsobí povadlost a nezdravý vzhled našeho obličeje.

euro