Jak si udržet krásný obličej

Nejnovější články

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Investoři zlato zbožňují

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz....

Share

Je zcela samozřejmé, že každá žena se chce líbit. Náš obličej je z hlediska projevů stárnutí tím nejcitlivějším místem na těle, protože zde se odráží naprosto vše. Náš věk, naše nálada a také zdravotní stav organismu. Prvotním předpokladem hezkého vzhledu jsou pozitivní životní postoje, které se odrážejí v rysech našeho obličeje. Ten, kdo žije v harmonii se sebou samotným, je také odměněn energičtějším a pozitivnějším výrazem obličeje. Pokud toužíme mít i v pozdějším věku hezkou a zdravě vypadající pleť, měli bychom se držet následujících doporučení.

Kolagen

Jak u mužů, tak i u žen se s postupujícím věkem mění hormonální nerovnováha. Z tohoto důvodu dochází ke ztrátě vlhkosti, vysychání a výsledkem toho jsou vrásky. Vlivem stárnutí dochází k ubývání kolagenu a pokožka se stává nepružnou a vrásčitou. Kolagen je vlastně speciální druh „lepidla“, který udržuje pružnost buněk našich tkání. V současné době existuje na našem trhu celá řada potravinových doplňků, které obsahují různé druhy kolagenu.

Slunce, voda, vzduch

Nadměrné opalování je tím největším nepřítelem, který podporuje vznik vrásek a způsobuje tak stárnutí pleti. Jestliže se chystáme na dovolenou u moře, měli bychom zhruba měsíc před odjezdem užívat komplex B vitaminů a beta – karoten. Tím alespoň snížíme riziko spálení a zajistíme si rovnoměrné opálení pokožky. Správná a dostatečná hydratace pokožky zlepšuje vzhled pokožky. Z tohoto důvodu bychom měli vypít denně dostatečné množství vody, abychom doplnili ztracenou vlhkost. Také dostatečný pohyb na čerstvém vzduchu a pravidelné prokrvení pokožky má velký vliv na její vzhled.

Kouření, alkohol a drastické hubnutí

Nikotin velmi negativně ovlivňuje prokrvení a okysličování pokožky. Pleť kuřaček má našedlý vzhled a předčasně stárne. Také nadměrné pití alkoholických nápojů se na pleti negativně podepíše. Alkohol totiž pokožku vysušuje a rozšiřuje její cévy. Rychlé a drastické hubnutí způsobí povadlost a nezdravý vzhled našeho obličeje.

euro