Jak vybrat parfém pro muže?

Nejnovější články

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Investoři zlato zbožňují

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz....

Share

Nemyslete si, i muži se rádi voní. A přiznejme si, že příjemně vonící muž je pro ženy velmi přitažlivý. Pokud se ale váš vyvolený parfémům doposavad bránil, zkuste ho trochu popostrčit. A nějaký ten parfém nebo toaletní vodu mu při nejbližší příležitosti koupit jako dárek.

Parfém je starý jako lidstvo samo. Samozřejmě se mění jeho složení, ale podstata zůstává stejná. A s ní i důvody, proč bychom se měli vonět. Abychom byli přitažlivější po okolí. Jakousi obdobu parfémů navíc najdeme i v živočišné říši. Čím si myslíte, že lákají samičky samečky. Na své vůně, kterým se říká feromony.

Historie parfémů a vůní

Prvopočátky parfémů a vůní najdeme již ve starém Egyptě. Tehdy ale byly určeny pouze kněžím. Až o mnoho let později si omamné vůně začali užívat královny a císaři následováni dalšími vysoce postavenými lidmi. Ti si své parfémy pak mnohdy bralyi do hrobu. Několik flakonků s olejíčky se totiž našlo i v Tutanchamonově hrobce.

Nejkrásnější parfémy

Spoustu dalších zajímavostí o parfémech najdete na webu http://www.extra-parfemy.cz/. Ten se ale věnuje primárně těm parfémům současným, a to velmi detailně. Představuje nové vůně i další kosmetické produkty, jako jsou krémy, séra, balzámy, oleje a další zkrášovadla. Pokud zkrátka chcete být informováni o všem, co se ve světě kosmetiky děje, rozhodně jste na správné adrese. Ale zpět k parfémům pro muže.

Jak vybrat ten pravý

Pokud se váš manžel či partner zatím moc nevoní, nebo používá maximálně vodu po holení, zkuste na něj jít nenásilně. Tedy nějakou jemnou vůní, která ho hned napoprvé neomráčí. Obecně platí, že na léto jsou vhodné vůně citrusové, bylinné a květinové a na zimu pak orientální a kořeněné. To platí i pro parfémy pro ženy.

Charakter a životní styl

Nejde ale jen o složení parfému, v potaz byste měli vzít i životní styl a charakter obdarovaného. Zatímco sportovci často upřednostňují vůně oceánu, obchodníci a manažeři se často voní parfémy orientálními. Zkrátka za sebou chtějí nechat dojem po všech stránkách. Vysoce postavení muži si také zakládají na renomovaných značkách.

Žebříčky oblíbenosti

Jistou berličkou vám mohou být i žebříčky oblíbenosti jednotlivých parfémů. Na e-shopu Notino.cz momentálně vede Hugo Boss BOSS Bottled následovaný parfémem Giorgio Armani Acqua di Gio. Je pravda, že tyto parfémy voní opravdu famózně.

euro