Kolagen je ideální pomocník pro ženy i muže. Co vše dokáže?

Nejnovější články

Hledáte inspiraci, co ještě koupit rodině pod stromek?

Už vážně nevíte, jakým dárkem potěšit natolik, aby si...

Neutrácíte zbytečně za investiční zlato? Dávejte si pozor na marže obchodníků

Zlato je celosvětově uznávaným investičním prostředkem. S jeho pomocí...

Zařaďte do svého portfolia investiční zlato

Investovat musí každý, kdo chce ochránit hodnotu svých peněz....

Už máte vybrané dárky pro maminku k Vánocům?

Vánoce se blíží a spolu s nimi i nutnost...

Pohodlná dětská bodýčka s vtipným potiskem pro malé dobyvatele světa

Dětská bodýčka s vtipným potiskem jsou jedním z nejpopulárnějších...

Share

Pokud se podíváme na výživu lidí středního a pokročilého věku, nejčastěji se setkáme s pojmem kolagen. Není se čemu divit, protože naše tělo si tuto látku přestává po dvacátém pátém roce života samo vytvářet, což s sebou přináší řadu rizik. K čemu slouží a proč na něj nesmíte zapomínat?

Co je kolagen

Bavíme se o kriticky důležité bílkovině, která v našem těle tvoří přibližně 30 % obsahu všech proteinů. Jejím hlavním účelem je udržování pevnosti nejrůznějších tkání, což platí především pro svaly, kosti, a dokonce i pleť na obličeji.

Nedostatek kolagenu poznáte podle celé řady naprosto typických projevů, jako je třeba bolest kloubů, řídnutí kostí, úbytek svalů, vrásky a nemocně vypadající obličej. Počítejte i se sníženou funkcí jater, špatným trávením a tak dále. Okolo třicátého roku života asi těžko pocítíte negativní stavy, ale čím budete starší, tím více problémů riskujete.

Zdraví a krása

Co z toho vyplývá? V žádném případě nezapomínejte na opravdu kvalitní doplňky pro své zdraví, stejně jako kolagen na pleť. Právě kosmetika s obsahem dané bílkoviny by měla tvořit základ v repertoáru žen středního i vyššího věku.

V žádném případě si však nekupujte jen tak ledajaký přípravek, protože na trhu najdete spoustu šmejdů. V mnoha případech vám dokonce ani vysoká cena nezajistí opravdový efekt. Jakou kosmetiku tedy zvolit, abyste zbytečně nevyhodili peníze z okna?

Velký výběr ověřených a certifikovaných přípravků nabízí třeba známý online obchod Notino, v němž najdete desítky druhů krémů, liftingových sér, koncentrátů proti vráskám, šamponů a dalších vychytávek proti stárnutí.

Nejlepší bude, když si danou nabídku projdete sami. Přece jen vás potěší nejen pořádný výběr, ale i nízké ceny oproti konkurenci, časté slevy a možnost dopravy zdarma.    

euro