Kolagen je ideální pomocník pro ženy i muže. Co vše dokáže?

Nejnovější články

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Investoři zlato zbožňují

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz....

Share

Pokud se podíváme na výživu lidí středního a pokročilého věku, nejčastěji se setkáme s pojmem kolagen. Není se čemu divit, protože naše tělo si tuto látku přestává po dvacátém pátém roce života samo vytvářet, což s sebou přináší řadu rizik. K čemu slouží a proč na něj nesmíte zapomínat?

Co je kolagen

Bavíme se o kriticky důležité bílkovině, která v našem těle tvoří přibližně 30 % obsahu všech proteinů. Jejím hlavním účelem je udržování pevnosti nejrůznějších tkání, což platí především pro svaly, kosti, a dokonce i pleť na obličeji.

Nedostatek kolagenu poznáte podle celé řady naprosto typických projevů, jako je třeba bolest kloubů, řídnutí kostí, úbytek svalů, vrásky a nemocně vypadající obličej. Počítejte i se sníženou funkcí jater, špatným trávením a tak dále. Okolo třicátého roku života asi těžko pocítíte negativní stavy, ale čím budete starší, tím více problémů riskujete.

Zdraví a krása

Co z toho vyplývá? V žádném případě nezapomínejte na opravdu kvalitní doplňky pro své zdraví, stejně jako kolagen na pleť. Právě kosmetika s obsahem dané bílkoviny by měla tvořit základ v repertoáru žen středního i vyššího věku.

V žádném případě si však nekupujte jen tak ledajaký přípravek, protože na trhu najdete spoustu šmejdů. V mnoha případech vám dokonce ani vysoká cena nezajistí opravdový efekt. Jakou kosmetiku tedy zvolit, abyste zbytečně nevyhodili peníze z okna?

Velký výběr ověřených a certifikovaných přípravků nabízí třeba známý online obchod Notino, v němž najdete desítky druhů krémů, liftingových sér, koncentrátů proti vráskám, šamponů a dalších vychytávek proti stárnutí.

Nejlepší bude, když si danou nabídku projdete sami. Přece jen vás potěší nejen pořádný výběr, ale i nízké ceny oproti konkurenci, časté slevy a možnost dopravy zdarma.    

euro