Nachlazení u dětí? Běžet k lékaři není třeba, zde jsou doporučení odborníka

Related

Striptýz: Pestrá vystoupení plná erotiky, ale i zábavy

Na společenských akcích by neměla chybět skvělá zábava. Tou...

Velké srovnání cen potravin 2015-2022: Česko vs Portugalsko

V roce 2022 inflace strhala všechny rekordy prakticky ve...

Regenerace těla – nezanedbávejte odpočinek a pravidelnou péči

Rozhodli jste se v lednu vykročit vstříc svým novoročním...

Informační systém pro mateřské školy změní zásadním způsobem správu celé instituce

Existují aplikace, které zásadním způsobem změní zajeté způsoby fungování...

Share

Při běžném nachlazení u dětí není třeba navštěvovat lékaře, postačí telefonická konzultace a symptomatická léčba.

Trápí vaši ratolest nachlazení?
Prevencí je vhodný výběr oblečení vzhledem k počasí, dodržování hygieny i zdravá životospráva. V souvislosti se zvýšeným šířením respiračních onemocnění v podzimním období to připomněl lékař dětského oddělení Nemocnice Agel Krompachy Eduard Kutchak.

Pro toto roční období jsou charakteristické teplotní výkyvy a změny počasí, což může v organizmu vyvolat různé zdravotní problémy. Velmi často jde právě o nachlazení. „Nejčastějšími příznaky nachlazení bývá zvýšená teplota, bolest hlavy, kašel, výtok z nosu, očí, a také zarudnutí a podráždění nosu následkem sekretů,“ přiblížil Kutchak. Dodal, že šíření respiračních onemocnění ovlivňuje i začátek školního roku a nástup dětí do škol a školek.

Obvodního pediatra stačí kontaktovat telefonicky, při léčbě je nutno dodržovat zvýšený pitný režim, přísun dostatečného množství ovoce, pomáhají antipyretika a symptomatická léčba.

Z hlediska prevence je důležité oblékat děti přiměřeně počasí, nosit roušky a dezinfikovat ruce. Dbát na přiměřený odstup od druhých, a také dbát na zvýšený přísun vitamínů v podobě ovoce a zeleniny. „V neposlední řadě je třeba dodržovat správnou životosprávu, kam spadá dostatek spánku, pohybu na čerstvém vzduchu a podle možnosti méně pobývat ve větších skupinách v interiérech,“ dodal lékař.

spot_img