Nachlazení u dětí? Běžet k lékaři není třeba, zde jsou doporučení odborníka

Nejnovější články

Uchovejte si sladké letní vzpomínky trochu jinak

Džemy, zvláště ty domácí, se skvěle hodí na přípravu...

Uchovejte si léto ve sklenici džemu

Slunné letní dny máme neodmyslitelně spojené se spoustou druhů...

Atraktivní vivo V40 přináší špičkové fotografie v dostupném těle

Společnost vivo představila nový smartphone vivo V40 při příležitosti...

Share

Při běžném nachlazení u dětí není třeba navštěvovat lékaře, postačí telefonická konzultace a symptomatická léčba.

Trápí vaši ratolest nachlazení?
Prevencí je vhodný výběr oblečení vzhledem k počasí, dodržování hygieny i zdravá životospráva. V souvislosti se zvýšeným šířením respiračních onemocnění v podzimním období to připomněl lékař dětského oddělení Nemocnice Agel Krompachy Eduard Kutchak.

Pro toto roční období jsou charakteristické teplotní výkyvy a změny počasí, což může v organizmu vyvolat různé zdravotní problémy. Velmi často jde právě o nachlazení. „Nejčastějšími příznaky nachlazení bývá zvýšená teplota, bolest hlavy, kašel, výtok z nosu, očí, a také zarudnutí a podráždění nosu následkem sekretů,“ přiblížil Kutchak. Dodal, že šíření respiračních onemocnění ovlivňuje i začátek školního roku a nástup dětí do škol a školek.

Obvodního pediatra stačí kontaktovat telefonicky, při léčbě je nutno dodržovat zvýšený pitný režim, přísun dostatečného množství ovoce, pomáhají antipyretika a symptomatická léčba.

Z hlediska prevence je důležité oblékat děti přiměřeně počasí, nosit roušky a dezinfikovat ruce. Dbát na přiměřený odstup od druhých, a také dbát na zvýšený přísun vitamínů v podobě ovoce a zeleniny. „V neposlední řadě je třeba dodržovat správnou životosprávu, kam spadá dostatek spánku, pohybu na čerstvém vzduchu a podle možnosti méně pobývat ve větších skupinách v interiérech,“ dodal lékař.

euro