Přírodní bio kosmetika čeká i na vás, a to v e-shopu EKOKOČKA

Nejnovější články

Atraktivní vivo V40 přináší špičkové fotografie v dostupném těle

Společnost vivo představila nový smartphone vivo V40 při příležitosti...

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Share

Přírodní kosmetika je dobrá, ovšem bio kosmetika je mnohem lepší. Spousta rostlin se totiž pěstuje za použití škodlivých chemikálií a hormonů, které jsou však pro životní prostředí a taktéž zdraví člověka velice škodlivé. Zatímco bio kosmetické přípravky obsahují pouze složky pěstované bez použití chemikálií a dalších škodlivin.

Přírodní kosmetika, jak už samotný název napovídá, sestává ze složek přírodního původu, jako jsou rostliny a květiny. Nicméně za přírodní se považují třeba i jíl a další minerální zdroje. Stejně tak je důležité, aby kosmetické přípravky nebyly testovány na zvířatech.

Co je to bio kosmetika?

Do skupiny přírodní kosmetiky patří i bio kosmetika, ale s tím rozdílem, že obsahuje pouze složky, které byly pěstovány a zpracovávány bez použití umělých hnojiv, chemikálií, pesticidů, herbicidů a dalších chemických látek. Stejně tak bio kosmetika v sobě nemá parabeny, sulfáty, syntetické chemické látky, syntetická barviva a vonné látky. V neposlední řadě se nesmí ve složení nacházet antibiotika.

Bohužel, je docela těžké ověřovat si, zda je kosmetika vytvořena skutečně jen z bio zdrojů. Zároveň je náročné zkontrolovat stopy pesticidů. Právě z daného důvodu je vhodné obrátit se na české malovýrobce, kteří si zakládají na vysoké kvalitě a precizním z pracování. Sice je bio kosmetika o něco dražší než kosmetika běžně dostupná v drogeriích, nicméně investujete do přípravků, z nichž se látky dostávají do krevního oběhu.

Při výrobě se používají přírodní složky a různé výtažky. V bio kosmetice nachází uplatnění zejména složky vypěstované ekologickou cestou, takže v ní nenajdete antibiotika, pesticidy a další škodlivé chemické látky.

Jaké jsou nejlepší bio kosmetické přípravky pro péči o pleť?

Existuje spousta malých výrobců bio kosmetiky, přičemž pestrou škálou produktů se chlubí internetový obchod EKOKOČKA. Nejedná se však pouze o e-shop, ale je to i malá kamenná prodejna nacházející se ve Vsetíně, přičemž majitelka si zakládá na tom, aby v nabídce měla jen české výrobky v bio kvalitě.

Biorythme je jednou z předních značek, která se zabývá výrobou voňavých produktů, jež se stanou chloubou koupelny i nočního stolku. Pod touto značkou vzniká přírodní funkční kosmetika, která neobsahuje suroviny ze zvířat, netestuje se na zvířatech a vyrábí se pouze v malých šaržích z čerstvých surovin.

DEOGUARD má taktéž významné postavení na trhu s bio kosmetikou. Ve své nabídce má tuhé deodoranty, deodoranty ve spreji i osvěžující a aromatické spreje, a to vše pouze z přírodních surovin. Přípravky oceníte při sportování i každodenním fungování. V deodorantech nejsou syntetické a ropné suroviny, jež jsou častými příčinami alergií, a taktéž v nich nenajdete toxiny a karcinogeny.

ECO BY SONYA je zástupcem zahraniční značky. Jedná se o australskou společnost s luxusní přírodní kosmetikou zaměřenou na pleť i tělo. Přípravky se vyrábí na východním pobřeží Austrálie, a to z přírodního ovoce, kakaa, bylinek a květových extraktů. Všechny kosmetické produkty jsou certifikovány.

Mýdlárna Koukol má ve svém portfoliu voňavá mýdla z čistě přírodních surovin. Všechna nabízená mýdla jsou vyráběna podle unikátních receptur, a to z bylinek a dalších kvalitních látek.

EKOKOČKA důvěřuje českým producentům a vše pečlivě a s láskou vybírá do nabídky. Paleta je pestrá a přijde si na své skutečně každý, ať už patříte mezi ženy, nebo muže. Vsetín je pro vás možná trochu z ruky, ale to nevadí, protože si objednáte kosmetiku přes internet a zásilková služba vám objednávku doručí přímo k vám domů. Budete nadmíru spokojení a věřte, že neobjednáváte naposled. 

euro