Rekonstrukce koupelny: Aneb jaké jsou 3 aktuální trendy?

Nejnovější články

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Investoři zlato zbožňují

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz....

Share

Čeká vás rekonstrukce koupelny, ale nabídka na trhu je tak široká, že si nedokážete vybrat, co se vám líbí? V tom případě čtěte dál. Dnes se totiž společně podíváme na 3 nejžádanější aktuální trendy.

Minimalismus

Jedním ze současných trendů v renovaci koupelen je minimalistický design a s ním přírodní materiály, dřevo, kov a sklo. Tento designový přístup klade důraz na jednoduchost, funkčnost a čisté linie. Díky tomu dokáže vytvořit klidné a relaxační prostředí nejen v koupelně. Použití přírodních materiálů navíc dodává prostoru teplo a texturu a vytváří tak pocit spojení s přírodním světem. Tento trend je oblíbený zejména ve skandinávských a venkovských stylech bydlení, které upřednostňují jednoduchost a přirozenou krásu. Při rekonstrukci koupelny je důležité pečlivě zvážit design a materiály, aby byl konečný výsledek jak estetický, tak funkční. Volte proto v tomto případě imitace přírodních materiálů a k tomu střídmé barvy a doplňky.

Chytré technologie

Dalším trendem, když jde o rekonstrukce koupelny, je integrace chytré technologie pro zvýšení komfortu a efektivity. Zařízení pro chytrou domácnost, jako jsou dotykově či hlasově aktivovaní asistenti, chytré termostaty a automatické osvětlení, lze integrovat do koupelny a prožít tak střípky z nového světa. Například systém Hypertouch dokáže ovládat mnoho prvků v koupelně pouhým dotykem. Chytré zrcadlo zase poskytne personalizované osvětlení a ovládání teploty, zatímco chytrý sprchový systém může upravit teplotu a tlak vody přesně podle vašich preferencí. Při rekonstrukci je důležité integraci chytré technologie pečlivě zvážit, aby bylo zajištěno, že bude kompatibilní se stávajícími systémy a bude vyhovovat potřebám všech lidí v domácnosti.

Úspora energií

Pěkným designem a příjemnějším zážitkem to nekončí. Při renovaci koupelny jsou důležité také funkce pro úsporu energie a vody. Instalace sprchových hlavic a baterií s nízkým průtokem, stejně jako energeticky úsporné osvětlení a ventilační systémy, může výrazně snížit spotřebu vody i elektřiny. Navíc začlenění udržitelných materiálů, jako je bambus nebo recyklované sklo, může snížit dopad na životní prostředí. Poraďte se s profesionály, čím vším si v této oblasti můžete pomoci.
Hledáte na koho se obrátit? Odpověď zní – zkuste špičku na trhu. KERAMIKA SOUKUP už nám s koupelnami úspěšně pomáhá 30 let. Kdo jiný by vám tedy poradil lépe. Zastavte se v jednom ze showroomů a nechte si poradit.

euro