Rekonstrukce koupelny: Aneb jaké jsou 3 aktuální trendy?

Nejnovější články

Hledáte inspiraci, co ještě koupit rodině pod stromek?

Už vážně nevíte, jakým dárkem potěšit natolik, aby si...

Neutrácíte zbytečně za investiční zlato? Dávejte si pozor na marže obchodníků

Zlato je celosvětově uznávaným investičním prostředkem. S jeho pomocí...

Zařaďte do svého portfolia investiční zlato

Investovat musí každý, kdo chce ochránit hodnotu svých peněz....

Už máte vybrané dárky pro maminku k Vánocům?

Vánoce se blíží a spolu s nimi i nutnost...

Pohodlná dětská bodýčka s vtipným potiskem pro malé dobyvatele světa

Dětská bodýčka s vtipným potiskem jsou jedním z nejpopulárnějších...

Share

Čeká vás rekonstrukce koupelny, ale nabídka na trhu je tak široká, že si nedokážete vybrat, co se vám líbí? V tom případě čtěte dál. Dnes se totiž společně podíváme na 3 nejžádanější aktuální trendy.

Minimalismus

Jedním ze současných trendů v renovaci koupelen je minimalistický design a s ním přírodní materiály, dřevo, kov a sklo. Tento designový přístup klade důraz na jednoduchost, funkčnost a čisté linie. Díky tomu dokáže vytvořit klidné a relaxační prostředí nejen v koupelně. Použití přírodních materiálů navíc dodává prostoru teplo a texturu a vytváří tak pocit spojení s přírodním světem. Tento trend je oblíbený zejména ve skandinávských a venkovských stylech bydlení, které upřednostňují jednoduchost a přirozenou krásu. Při rekonstrukci koupelny je důležité pečlivě zvážit design a materiály, aby byl konečný výsledek jak estetický, tak funkční. Volte proto v tomto případě imitace přírodních materiálů a k tomu střídmé barvy a doplňky.

Chytré technologie

Dalším trendem, když jde o rekonstrukce koupelny, je integrace chytré technologie pro zvýšení komfortu a efektivity. Zařízení pro chytrou domácnost, jako jsou dotykově či hlasově aktivovaní asistenti, chytré termostaty a automatické osvětlení, lze integrovat do koupelny a prožít tak střípky z nového světa. Například systém Hypertouch dokáže ovládat mnoho prvků v koupelně pouhým dotykem. Chytré zrcadlo zase poskytne personalizované osvětlení a ovládání teploty, zatímco chytrý sprchový systém může upravit teplotu a tlak vody přesně podle vašich preferencí. Při rekonstrukci je důležité integraci chytré technologie pečlivě zvážit, aby bylo zajištěno, že bude kompatibilní se stávajícími systémy a bude vyhovovat potřebám všech lidí v domácnosti.

Úspora energií

Pěkným designem a příjemnějším zážitkem to nekončí. Při renovaci koupelny jsou důležité také funkce pro úsporu energie a vody. Instalace sprchových hlavic a baterií s nízkým průtokem, stejně jako energeticky úsporné osvětlení a ventilační systémy, může výrazně snížit spotřebu vody i elektřiny. Navíc začlenění udržitelných materiálů, jako je bambus nebo recyklované sklo, může snížit dopad na životní prostředí. Poraďte se s profesionály, čím vším si v této oblasti můžete pomoci.
Hledáte na koho se obrátit? Odpověď zní – zkuste špičku na trhu. KERAMIKA SOUKUP už nám s koupelnami úspěšně pomáhá 30 let. Kdo jiný by vám tedy poradil lépe. Zastavte se v jednom ze showroomů a nechte si poradit.

euro