S akné zatočí magnéziové náplasti!

Nejnovější články

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Investoři zlato zbožňují

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz....

Share

Akné je velmi nepříjemným kožním onemocněním. A zdaleka se netýká jen dospívajících. Potrápit pěkně dokáže třeba i ženy v přechodu nebo před menstruací.

Pupínky plné kožního mazu nejenže nevábně vypadají, ale mohou taky pěkně bolet. Postižen nemusí být jen obličej, ale také záda hruď a ramena.

Proč vzniká?

Faktorů, které mají na vznik akné vliv, je celá řada. Největším viníkem je zřejmě kolísající hladina hormonů. Proto se akné nejčastěji týká dospívajících a žen v přechodu. Množství uvolňovaného kožního tuku zřejmě nejvíce ovlivňuje hormon androgen, který se v pubertě tvoří ve velkém množství. Vážnost postižení se však může měnit týden od týdne v závislosti na hormonální hladině.

Očima léčitelů

Jinak na akné ale nahlíží přírodní medicína. Léčitelé jej vnímají jako známku nějaké skryté poruchy nebo nerovnováhy v těle. Na pupínky na kůži hledí jako na pokus těla vyloučit z organismu toxické látky. Léčba je podle nich dlouhodobá, protože ze všeho nejdříve je nutné se očistit a vyloučit z těla veškeré zplodiny.

Možnosti léčby

V lékárnách je k sehnání řada přípravků proti akné. Ty je ale dobré volit po konzultaci s kožním lékařem. Jako velmi účinné se rovněž ukazuje bioaktivní magnézium, které efektivně pomáhá redukovat nedokonalosti pleti a posilovat kožní bariéru.

Hydrokoloidní a mikrojehličkové

Na výběr máte dva typy náplastí. Za mírné projevy akné lze doporučit hydrokolodní náplasti na akné schopné absorbovat nežádoucí kožní maz a k tomu pleť ochránit před vlivem působení škodlivých bakterií. Na silnější projevy akné je pak vhodné nasadit silnější kalibr v podobě mikrojehličkových náplastí s bioaktivním magnéziem. Mikrojehličky tenčí než lehčí vlas se totiž dostanou i do hlubších struktur pleti. Navíc působí ve velké síle, a to až do 6 mm okolo nalepené náplasti.

Přírodní medicína

Výsledky rovněž přináší obyčejný česnek, který působí jako přírodní antibiotikum. Pupínky stačí potírat oloupanými stroužky česneku. Vyzkoušet rovněž můžete bylinné výluhy, například z řebříčku. Hrst čerstvých nebo sušených květů zalijte šálkem vroucí vody a nechte deset minut louhovat. Před použitím sceďte a potom lehkým poklepáváním postižená místa smáčejte vatovým tamponem.

euro