S akné zatočí magnéziové náplasti!

Nejnovější články

Hledáte inspiraci, co ještě koupit rodině pod stromek?

Už vážně nevíte, jakým dárkem potěšit natolik, aby si...

Neutrácíte zbytečně za investiční zlato? Dávejte si pozor na marže obchodníků

Zlato je celosvětově uznávaným investičním prostředkem. S jeho pomocí...

Zařaďte do svého portfolia investiční zlato

Investovat musí každý, kdo chce ochránit hodnotu svých peněz....

Už máte vybrané dárky pro maminku k Vánocům?

Vánoce se blíží a spolu s nimi i nutnost...

Pohodlná dětská bodýčka s vtipným potiskem pro malé dobyvatele světa

Dětská bodýčka s vtipným potiskem jsou jedním z nejpopulárnějších...

Share

Akné je velmi nepříjemným kožním onemocněním. A zdaleka se netýká jen dospívajících. Potrápit pěkně dokáže třeba i ženy v přechodu nebo před menstruací.

Pupínky plné kožního mazu nejenže nevábně vypadají, ale mohou taky pěkně bolet. Postižen nemusí být jen obličej, ale také záda hruď a ramena.

Proč vzniká?

Faktorů, které mají na vznik akné vliv, je celá řada. Největším viníkem je zřejmě kolísající hladina hormonů. Proto se akné nejčastěji týká dospívajících a žen v přechodu. Množství uvolňovaného kožního tuku zřejmě nejvíce ovlivňuje hormon androgen, který se v pubertě tvoří ve velkém množství. Vážnost postižení se však může měnit týden od týdne v závislosti na hormonální hladině.

Očima léčitelů

Jinak na akné ale nahlíží přírodní medicína. Léčitelé jej vnímají jako známku nějaké skryté poruchy nebo nerovnováhy v těle. Na pupínky na kůži hledí jako na pokus těla vyloučit z organismu toxické látky. Léčba je podle nich dlouhodobá, protože ze všeho nejdříve je nutné se očistit a vyloučit z těla veškeré zplodiny.

Možnosti léčby

V lékárnách je k sehnání řada přípravků proti akné. Ty je ale dobré volit po konzultaci s kožním lékařem. Jako velmi účinné se rovněž ukazuje bioaktivní magnézium, které efektivně pomáhá redukovat nedokonalosti pleti a posilovat kožní bariéru.

Hydrokoloidní a mikrojehličkové

Na výběr máte dva typy náplastí. Za mírné projevy akné lze doporučit hydrokolodní náplasti na akné schopné absorbovat nežádoucí kožní maz a k tomu pleť ochránit před vlivem působení škodlivých bakterií. Na silnější projevy akné je pak vhodné nasadit silnější kalibr v podobě mikrojehličkových náplastí s bioaktivním magnéziem. Mikrojehličky tenčí než lehčí vlas se totiž dostanou i do hlubších struktur pleti. Navíc působí ve velké síle, a to až do 6 mm okolo nalepené náplasti.

Přírodní medicína

Výsledky rovněž přináší obyčejný česnek, který působí jako přírodní antibiotikum. Pupínky stačí potírat oloupanými stroužky česneku. Vyzkoušet rovněž můžete bylinné výluhy, například z řebříčku. Hrst čerstvých nebo sušených květů zalijte šálkem vroucí vody a nechte deset minut louhovat. Před použitím sceďte a potom lehkým poklepáváním postižená místa smáčejte vatovým tamponem.

euro