Trénink 15-15-15?! To Jennifer Aniston odhalila svůj cvičební plán

Nejnovější články

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Investoři zlato zbožňují

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz....

Share

Na postavě Jennifer Aniston není vidět ani léta, ani žádné změny. Stále vypadá vysportovaná, štíhlá, nestárnoucí. Jak to dělá?

Hvězda seriálu Přátelé v nedávném rozhovoru pro magazín InStyle prozradila to, co mnoho z nás chtělo slyšet už dříve. A sice, co dělá proto, aby vypadala tak skvěle. Palec nahoru dávají nejen fanoušci známé herečky, ale také zkušení trenéři. Nakonec, sama prošla už různými druhy tréninků – ale nakonec našla perfektní rutinu, která jí vyhovuje a funguje přesně tak, jak má.

Zranění změnilo její program
52letá Jennifer Aniston v rozhovoru přiznala, že se snaží cvičit každý den, ale na podzim 2020 měla zranění, tak musela trošku zmírnit obvyklé tréninky. „Byla jsem schopná dělat jen pilates, cvičení, které sice miluji, ale chyběl mi ten druh potu, který vzniká při intenzivních trénincích,“ řekla herečka a dodala: „Nyní se vracím k mému oblíbenému tréninku: 15-15-15.“

Co se skrývá pod názvem 15-15-15?
Je to trojkombinace cvičení, přičemž každé trvá 15 minut. Prvních 15 minut se herečka věnuje spinningu – tréninku na indoorovém kole, dalších 15 minut cvičí na eliptickém stroji a posledních 15 minut tréninku se věnuje běhu. Dále uvedla, že i když to vypadá jako stará škola, ona potřebuje každodenní aktivitu a pohyb: „Každý den potřebuji nějaký druh pohybu, i když je to jen 10 minut na trampolíně.“

15 minut vypadá lépe než 45
I když celkový trénink herečky obvykle trvá 45 minut, 15minutové intervaly na různých strojích působí velmi příjemně a zejména proveditelně. Přitom není nutné cvičit úplně každý den 45 minut.

Aktuální cvičební pokyny odborníků na zdraví říkají, že dospělí by měli mít týdně alespoň 150 minut aerobní aktivity střední intenzity. Zdá se tedy, že tento cíl je velmi snadno splnitelný. Dvakrát týdně je vhodné aerobní aktivitu vyměnit za silový trénink s mírnou až vyšší intenzitou.

Co říkají profíci na cvičební plán Jennifer?
Albert Matheny, RD, CSCS, spoluzakladatel společností SoHo Strength Lab, Promix Nutrition a ARENA v tom mají jasno: „Je to skvělé. Myšlenka tří různých způsobů cvičení a skutečnost, že ji trochu obměňujete, je vynikající. Je to méně zastrašující, hravé a co je důležité – mechanicky neděláte jen stejný opakující se pohyb dokola.“

Pestrost je důležitá i pro zdraví
Jeden druh cvičení během celého tréninku – například hodina spinningu či hodina běhu působí nejen nudněji, ale nesou i svá rizika. „Problém při takovém cvičení, jako je běh nebo cyklistika či eliptický trenažér během delšího tréninku spočívá v tom, že si můžete způsobit zranění z nadměrného používání. Když tato cvičení zamícháte, šance, že se zraníte nadužíváním, je menší,“ říká Albert Matheny.

Zároveň takto snížíte riziko, že se během cvičení budete nudit, což vede k lepšímu výkonu i ke spokojenosti. Pokud totiž bojujete s motivací, je mnohem jednodušší přesvědčit se, že něco děláte jen 15 minut, a ne hodinu. Díky tomu vypadá i Jenn stále takhle skvěle:

Bez silového cvičení by to nešlo
Jennifer Aniston však uvedla, že jen trénink 15-15-15 by jí nestačil a zřejmě by z něj neměla až tak vyrýsovanou postavu. Přiznala, že také zvedá činky, což je podle Mathenyho klíčové. Podle něj by měl každý by měl absolvovat určitý stupeň silového tréninku. Trénink 15-15-15 tak, jak jej činí Jennifer je totiž čistá kardio rutina, takže je třeba, aby do cvičebního plánu zařadila i pravidelný silový trénink. Samozřejmě, herečka to moc dobře ví, a tak také dělá.

Jak cvičit doma?
Pro trénink na způsob slavné herečky je potřeba vybavení, tedy ideální je cvičit v posilovně. Nicméně, lze vytvořit i domácí trénink na podobném základě – kombinací více cviků. Například, zkombinujte skákání přes švihadlo s dřepy s výskokem a výpady s činkami. Máte-li k dispozici bazén, přidejte jej do tréninku. Také je výborné zkombinovat outdoorové aktivity s vnitřními – kolo a běh venku či rychlá chůze jsou skvělou součástí cvičebního plánu.

euro