V čem spočívá rozdíl mezi podmíněnou a bezpodmínečnou láskou

Nejnovější články

Hledáte inspiraci, co ještě koupit rodině pod stromek?

Už vážně nevíte, jakým dárkem potěšit natolik, aby si...

Neutrácíte zbytečně za investiční zlato? Dávejte si pozor na marže obchodníků

Zlato je celosvětově uznávaným investičním prostředkem. S jeho pomocí...

Zařaďte do svého portfolia investiční zlato

Investovat musí každý, kdo chce ochránit hodnotu svých peněz....

Už máte vybrané dárky pro maminku k Vánocům?

Vánoce se blíží a spolu s nimi i nutnost...

Pohodlná dětská bodýčka s vtipným potiskem pro malé dobyvatele světa

Dětská bodýčka s vtipným potiskem jsou jedním z nejpopulárnějších...

Share

V posledních letech na nás ze všech zdrojů vyskakuje informace o tom, že bychom se měli mít rádi. Málokdo ale ví, jak taková láska vlastně vypadá. Problém totiž spočívá v tom, že velká část lidí si k sobě pěstuje podmíněnou lásku, nikoliv tu bezpodmínečnou.

Co je podmíněná láska

Pro podmíněnou lásku je charakteristické to, že je třeba něco splnit, aby vztah fungoval. Typickým příkladem může být pracovněprávní vztah. Když zaměstnanec plní podmínky své pracovní smlouvy, dostává plat a uznání vlastní důležitosti. S podmíněnými vztahy se můžeme setkat v mnoha dalších oblastech, jako je například obchod, služby, školství a další. 

TIP: Trápí vás nějaké fyzické či psychické potíže? Vyzkoušejte přístup alternativní medicíny

Jak vypadá podmíněný vztah sám k sobě

Podmíněný vztah můžeme pěstovat také sami k sobě. Projevuje se například v následující situaci. Představte si, že žena výrazně přibere a najednou nedopne oblíbené šaty. Následně přestane okamžitě a bez většího rozmyslu konzumovat cukry, omezí sacharidy a začne tvrdě cvičit. Její paniku spustila domněnka, že pokud přibere na váze, nebude krásná a automaticky ztratí hodnotu. 

A zájem ve společnosti o ni skutečně klesne. Nicméně ne proto, že by přibrala. Ale proto, že se změnila. Z dobře naladěné a usměvavé ženy se stala depresivní, smutnou a vznětlivou. To proto, že samu sebe vnímá tak, že nesplnila podmínky. 

Co je bezpodmínečný vztah

Naproti podmíněnému vztahu stojí pravý opak, a tím je bezpodmínečný vztah. Takový vztah nediktuje, jaký by člověk měl být. Místo toho poznává a objevuje, jaký člověk skutečně je. Tento vztah se opírá o již existující realitu, kterou se snaží do hloubky poznat a pochopit. A následně na ni plynule naváže. 

V bezpodmínečném vztahu nemá žádnou hodnotu soutěživost nebo snad porovnávání, kdo je na tom lépe a kdo hůře. Ani to není možné hodnotit, jelikož žádná hodnotící kritéria neexistují. Jedinou hodnotu v tomto vztahu zaujímá sebepřijetí. Tedy přijetí svého nitra, stavu a situace. Až poté lze blíže zkoumat a případně hledat řešení, pokud je to potřeba. 

Více informací ze světa celostní medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz

euro