Čištění koberců: Je lepší koupit výkonný vysavač na domácí použití nebo objednat úklidovou firmu?

Nejnovější články

Uchovejte si sladké letní vzpomínky trochu jinak

Džemy, zvláště ty domácí, se skvěle hodí na přípravu...

Uchovejte si léto ve sklenici džemu

Slunné letní dny máme neodmyslitelně spojené se spoustou druhů...

Atraktivní vivo V40 přináší špičkové fotografie v dostupném těle

Společnost vivo představila nový smartphone vivo V40 při příležitosti...

Share

Koberec na podlaze je ve většině našich obydlí vítaným prvkem, který dodá prázdnému prostoru na útulnosti. Plošné koberce už nejsou takovým trendem kvůli své složitější údržbě. Naproti tomu kusové najdete v každé domácnosti. Někde i několik. Každý si rád stoupneme bosou nohou na příjemnou teplou tkaninu. Problémem je, jak o koberec pečovat, aby byl stále pěkný, a hlavně hygienicky čistý. Vyplatí se koupit vlastní profesionální vysavač, nebo si objednat firmu na čištění koberců?

Finance

Při rozhodování mezi koupí výkonného vysavače nebo najmutím úklidové firmy na čištění koberců je jedním z faktorů, které je třeba zvážit, právě rozpočet. Nákup kvalitního vysavače může být značnou počáteční investicí, zvláště pokud se rozhodnete pro model, který dokáže čistit opravdu efektivně. Na druhou stranu, poptávka úklidové firmy může přijít s náklady, které se liší v závislosti na velikosti vašeho domova a rozsahu potřebného čištění. Je nezbytné zvážit dlouhodobé náklady. Kolikrát ročně byste koberec čistili, vyplatilo by se pořídit vlastní vysavač a umíte s ním opravdu pracovat?

Kvalita

Účinnost a kvalita čištění jsou hned po financích tím nejdůležitějším, co je potřeba zvážit. Profesionální úklidové společnosti používají průmyslová zařízení a osvědčené čisticí roztoky k dosažení hloubkového a opravdu důkladného čištění koberců. Mají odborné znalosti. Lépe se zaměřují na specifické skvrny a účinně tak odstraní nečistoty a alergeny.

Volný čas

Čas a pohodlí jsou také důležitým kritériem při rozhodování mezi čištěním koberců svépomocí nebo najmutím úklidové firmy. Nakonec to totiž může být časově dost náročný úkol. Zvláště pokud máte koberec plošný, nebo velké množství těch kusových. Celý proces totiž zahrnuje přípravu koberce, důkladné vysátí, čištění a jeho úplné vyschnutí. Najmutí úklidové firmy vám může ušetřit čas a námahu, protože má potřebné vybavení a odborné znalosti pro efektivní práci.

Nakonec rozhodnutí mezi koupí výkonného vysavače nebo najmutím úklidové firmy na čištění koberců závisí samozřejmě jen a jen na vás. Doporučujeme ale vyzkoušet firmu a teprve poté zvažovat, která varianta bude právě pro vás ta nejlepší.

euro