Co darovat? Co třeba medaili s vyrytým jménem a příjmením?

Nejnovější články

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Investoři zlato zbožňují

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz....

Share

Vymyslet originální dárek pro blízkého, zaměstnance, klienta nebo třeba čestného občana obce není jen tak. Nejenže by měl být neotřelý a osobitý, ale také hodnotný. Zlatý dukát s vyrytým jménem tento požadavek splňuje na výbornou. Nevíte, kde ho seženete? My ano!

Češi jsou národem velkých jmen. Jen ve školních učebnicích a encyklopediích jich najdeme stovky. Panovníci, hudebníci, básníci, literáti, pěvci, malíři, sportovci, vědci i divadelníci. Karel IV, Karel Čapek, Jan Werich, Jan Amos Komenský, Božena Němcová, Ema Destinová, Antonín Dvořák nebo třeba Max Švabinský. Čím větší osobnost, tím i větší jméno, jímž se spousta lidí inspiruje při pojmenování vlastního dítěte.

Každé jméno je výjimečné

Výjimečné ale je každé jméno nezávisle na jeho nositeli. Už jen proto, že je jen a pouze jeho a bude ho provázet po náš život od narození až do smrti. Zároveň je prvním slovem, které jsme se jako děti naučili rozeznávat. Byl to ten láskyplný zvuk, kterým nás oslovovali naši milovaní rodiče. Naše jméno také bylo jedním z prvních slov, které jsme se naučili vyslovovat. Možná ještě dříve než slovo “já”.

Rodné, křestní, osobní a vlastní

Se jménem se pojí hned několik přívlastků.. Někdy se setkáme s pojmem rodné jméno, jindy křestní, osobní či vlastní. Ve všech případech jde o jedno a to samé jméno, které je dáno konkrétní osobě při narození. V rámci různých magických rituálů se v minulosti používala i jména ochranná.

Zlaté dukáty s českým jménem

I proto je zlatý dukát s vyrytým českým jménem skvělým dárkem. Nejenom originálním, ale také hodnotným. Dárkem, které potěší naprosto každého, kdo od rodičů dostal krásné české jméno. Dárkem levným, dostupným a vhodným ke spoustě příležitostí. Darovat ho můžete ke svátku, k narozeninám, výročím i k narození dítěte.

Dar trvalé hodnoty s osobním charakterem

Dukáty s českými jmény nabízí například Pražská mincovna. Zde je dostanete krásně zabalené v luxusním dárkovém balení, s certifikátem pravosti a českou puncovní značkou. A pokud budete chtít být ještě více originální, objednejte si na stránkách ceska-jmena.cz dukát, na kterém bude na vaše přání spolu se jménem vyryto i vaše příjmení. Na světě tak bude dar trvalé hodnoty a navíc i s osobním charakterem, který každý ocení a bude si ho vážit.

Hodnotné dary pro zasloužilé občany

Tyto zlaté a stříbrné tolary převyšující svou váhou, ryzostí i leskem běžné mince se totiž používají jako reprezentativní a ceremoniální dary měst a obcí, jejichž čelní představitelé je věnují svým čestným a zasloužilým občanům. Jsou rovněž hodnotným firemním oceněním pro klíčové pracovníky.

O Pražské mincovně

Pražská mincovna se specializuje na ražbu mincí a medailí těch nejvyšších kvalit. Razí pamětní mince, medaile, plakety pro obce, školy, firmy, státní instituce, spolky i soukromé osoby. Nabízí i razby na klíč, na základě konkrétních přání zákazníka.

Stříbrné medailony a svatební tolary

Spolu s mincemi se jménem v nabídce najdete zlaťáky k narození dítěte, stříbrné medailony k narození dítěte, svatební tolary, medaile s vyrytým “Miluji tě” nebo třeba medaili pro štěstí s vyrytou podkovou či čtyřlístkem. V nabídce ale rovněž jsou medaile pro zdraví a medaile se všemi znameními zvěrokruhu.

Vybírejte na e-shopu Pražské mincovny

Všechny produkty, pod nimiž jsou podepsáni přední čeští umělci, si můžete prohlédnout na e-shopu Pražské mincovny, jakého si elektronického obchodního domu mincí. Zde jsou k dispozici i fotografie všech ploch jednotlivých děl, které si prostřednictvím elektronické lupy můžete prohlédnout do těch nejmenších detailů. Svou vysněnou medaili si tak můžete vybrat v pohodlí svého domova. 

euro