Investoři zlato zbožňují

Nejnovější články

Share

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.

Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Jaký druh zlata si vybrat

Investice do zlata se vyplatí prakticky v jakémkoliv období, jelikož žlutý kov neustálé stoupá na hodnotě. Ne všechno zlato je ovšem pro tyto účely ideální.

Mezi investiční zlato se neřadí žádné valouny ani šperky. Také se moc nedoporučuje kupovat si virtuální zlato, případně akcie ve zlatých dolech. Ty jsou totiž často buďto už vytěžené, případně se budou v brzké době uzavírat.

Kdo chce na zlatě opravdu vydělat, sáhne po slitku nebo mincích. Před koupí je potřeba se ujistit, že jde skutečně o zlaté investiční mince. Běžně totiž lze pořídit i dosti podobné památeční či dárkové zlaťáky.

Investiční mince se u nás běžně vyrábí, ovšem slitky nikoliv. Jejich původ je obvykle ve Švýcarsku, což není pro českého investora špatná zpráva. Právě tyto slitky patří mezi nejuznávanější na světě a běžně se s nimi obchoduje všude na planetě.

euro