Jak na problémy s počítáním u dětí

Nejnovější články

Atraktivní vivo V40 přináší špičkové fotografie v dostupném těle

Společnost vivo představila nový smartphone vivo V40 při příležitosti...

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Share

Stále více studentů se potýká s problémy s matematikou. Jsou tyto potíže relevantní i u vašeho dítěte? Zjistěte, jak konkrétně mu můžete pomoct. 

Proč vznikají problémy s počítáním

Problémy s počítáním se mohou s dětmi táhnout již od raného dětství. V současné době mají děti velmi dokonalé hračky a hry, při kterých využívají jen malé množství své kreativity a představivosti. Při výchově se také postupem času vytrácí přirozená pomoc v domácnosti a rodiče mají tendenci zvládat doma úplně všechno. 

Ač se to tak nemusí zdát, obyčejná hra s kostkami má pro dítě mnoho benefitů. Ratolesti se díky ní rozvíjí prostorová orientace, učí se poznávat tvary, snaží se jednotlivé kostky srovnávat dle velikosti či počtu. Číselnou řadu odmalička nevědomky procvičujeme obyčejnými hrami, jako je například Člověče, nezlob se nebo třeba házení žabek do vody. 

Pomoc při domácích pracech s sebou také přináší spoustu benefitů. Děti se postupně učí na vlastní pěst počítat, kolik vajec je do receptu potřeba nebo jak vypadá 200 gramů mouky. Počítání je zkrátka přirozenou součástí našeho života. Děti se s ním ale v dnešní době mnohdy setkávají až při nástupu do školy, což je velká škoda.

Matematika spočívá v představivosti

Matematika je o představivosti. Množství něčeho označujeme číslicí. Pokud s tím má dítě problémy, je třeba mu pomoct větší názorností. A sáhnout po konkrétních příkladech toho, kdy se s matematikou v běžném životě setkáváme. 

Pokud se tedy snažíme napravit problémy s matematikou u dětí, je třeba jim poskytnout spoustu hmotných předmětů a náčrtů. Matematika není o logickém myšlení, jak si může spousta rodičů myslet. Je opravdu především o naší představivosti. 

Více informací z oblasti vzdělávání najdete na www.basic.cz

euro