Jak rozeznat přírodní achát od umělého?

Related

Informační systém pro mateřské školy změní zásadním způsobem správu celé instituce

Existují aplikace, které zásadním způsobem změní zajeté způsoby fungování...

Jak lze otužovat dítě?

Valná většina rodičů tíhne k přehnané péči o dítě,...

Nová práce a její hledání nemusí být takový strašák!

V dobách krize, kdy byla o práci velká nouze, lidé...

Soupravy z chirurgické oceli udělají radost každému

Soupravy z chirurgické oceli v každém případě udělají radost opravdu každému....

Share

Dostal se k vám achát neznámého původu a vy teď váháte, jestli se jedná o pravý přírodní kámen nebo může jít o umělou napodobeninu? Existuje několik způsobů, jak zjistit, kde by mohla být pravda.

Odborníci dávají k dobru pomůcku, že pravý minerál se nedá zapálit a po zahřátí vypouští o mnoho slabší výpary než jeho syntetický „bratranec“. To ale, předpokládejme, například u šperku děděného po předcích úplně chtít riskovat zřejmě nebudete.

Zkuste si tedy kámen osahat. Na omak by měl být pravý minerál studenější a taktéž se déle zahřívat. V ruce rovněž přírodní achát působí znatelně těžším dojmem. Falešné acháty většinou nepropouštějí světlo. Plastová napodobenina se může dále vyznačovat matným povrchem a být poškrábaná. S jistým drobným rizikem lze tento aspekt přímo vyzkoušet pomocí nože. Přírodní achát jím určitě nepoškrábete.

Chcete se přečíst více o dalších zajímavých tématech, špercích, módě nebo drahých kamenech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst jak slavit narozeniny nebo třeba citáty o lásce.

spot_img