Jak rozeznat přírodní achát od umělého?

Nejnovější články

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Investoři zlato zbožňují

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz....

Share

Dostal se k vám achát neznámého původu a vy teď váháte, jestli se jedná o pravý přírodní kámen nebo může jít o umělou napodobeninu? Existuje několik způsobů, jak zjistit, kde by mohla být pravda.

Odborníci dávají k dobru pomůcku, že pravý minerál se nedá zapálit a po zahřátí vypouští o mnoho slabší výpary než jeho syntetický „bratranec“. To ale, předpokládejme, například u šperku děděného po předcích úplně chtít riskovat zřejmě nebudete.

Zkuste si tedy kámen osahat. Na omak by měl být pravý minerál studenější a taktéž se déle zahřívat. V ruce rovněž přírodní achát působí znatelně těžším dojmem. Falešné acháty většinou nepropouštějí světlo. Plastová napodobenina se může dále vyznačovat matným povrchem a být poškrábaná. S jistým drobným rizikem lze tento aspekt přímo vyzkoušet pomocí nože. Přírodní achát jím určitě nepoškrábete.

Chcete se přečíst více o dalších zajímavých tématech, špercích, módě nebo drahých kamenech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst jak slavit narozeniny nebo třeba citáty o lásce.

euro