Jak rozeznat přírodní achát od umělého?

Related

5 tipů, jak vybrat dokonalý dárek pro manžela

Pro sestru nebo kamarádky je vybírání dárků často jednoduché....

Nejčastější problémy s vašimi knihami a jak je vyřešit

Jak odstranit zatuchlý zápach ze starých knih? Zápach sice...

Krásná jako mořská panna: základy letní péče o pleť

Období dovolených se pomalu blíží, hygienická opatření se rozvolňují,...

I zvířecí pelíšky mohou vonět

Zvířata mají svůj typický pach, který nám někdy může...

Jak rozeznat přírodní achát od umělého?

Dostal se k vám achát neznámého původu a vy...

Share

Dostal se k vám achát neznámého původu a vy teď váháte, jestli se jedná o pravý přírodní kámen nebo může jít o umělou napodobeninu? Existuje několik způsobů, jak zjistit, kde by mohla být pravda.

Odborníci dávají k dobru pomůcku, že pravý minerál se nedá zapálit a po zahřátí vypouští o mnoho slabší výpary než jeho syntetický „bratranec“. To ale, předpokládejme, například u šperku děděného po předcích úplně chtít riskovat zřejmě nebudete.

Zkuste si tedy kámen osahat. Na omak by měl být pravý minerál studenější a taktéž se déle zahřívat. V ruce rovněž přírodní achát působí znatelně těžším dojmem. Falešné acháty většinou nepropouštějí světlo. Plastová napodobenina se může dále vyznačovat matným povrchem a být poškrábaná. S jistým drobným rizikem lze tento aspekt přímo vyzkoušet pomocí nože. Přírodní achát jím určitě nepoškrábete.

Chcete se přečíst více o dalších zajímavých tématech, špercích, módě nebo drahých kamenech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst jak slavit narozeniny nebo třeba citáty o lásce.

spot_img