Konec marketingových frází: Jak je to s kyselinou hyaluronovou doopravdy?

Related

Informační systém pro mateřské školy změní zásadním způsobem správu celé instituce

Existují aplikace, které zásadním způsobem změní zajeté způsoby fungování...

Jak lze otužovat dítě?

Valná většina rodičů tíhne k přehnané péči o dítě,...

Nová práce a její hledání nemusí být takový strašák!

V dobách krize, kdy byla o práci velká nouze, lidé...

Soupravy z chirurgické oceli udělají radost každému

Soupravy z chirurgické oceli v každém případě udělají radost opravdu každému....

Share

Kyselina hyaluronová je pravým kosmetickým zázrakem, slibují marketingové texty řady značek, a to jak těch méně známých, tak i vysoce prestižních. Co z množství informací o této složce je ale reálné? Známe pravdu o kosmetickém svatém grálu. Odhalte ji s námi.

Přeceňují se schopnosti kyseliny hyaluronové?

Jen vyhledávač Google na zadání klíčových slov „hyaluronic acid skin care“, tedy „péče o pleť s kyselinou hyaluronovou“ zareaguje přibližně 45 miliony výsledků.

To je poměrně impozantní počet informačních zdrojů. A minimálně je to i dostatečně obsáhlý soubor různých tvrzení na to, aby se podstatná část laické veřejnosti automaticky považovala za odborníky na tuto složku a její působení v přípravcích pro péči o pokožku.

Přízviska jako „hydratační“ nebo „přírodní“ působí navíc jako bezmála kouzelná zaklínadla. Málokdo ze samozvaných expertů a marketingových odborníků se však zamýšlí nad tím, kde se ve skutečnosti ona vzývaná voda bere a jestli ji na obličeji v takovém množství vůbec potřebujeme.

Co je ve skutečnosti kyselina hyaluronová

Nejprve je nutné si ujasnit, co kyselina hyaluronová ve skutečnosti je. Z chemického hlediska se jedná o glykosaminoglykan. I když se jí říká „kyselina“ rozhodně si nepředstavujte žádnou žíravinu, se kterou byste mohli doma čistit odpady. Jako exfoliační látka nefunguje.

Podstatná část této složky soustředěné v organismu se ukrývá v pokožce. Zde je situována v dermis (spodní vrstva kůže), méně v epidermis (horní vrstva kůže) a ještě méně v hypodermis (nejsvrchnější vrstva kůže).

Funkce kyseliny hyaluronové

Působí zde jako pravý bodyguard vaší pleti. Kyselina hyaluronová funguje doslova jako houba, která je schopná nasáknout vodu. Byť se uvádí, že se jedná o přibližně 1000 až 6000násobek její vlastní hmotnosti, háček tkví v tom, že toto notně nadsazené tvrzení žádná studie ještě neověřila. Schopnost této látky vázat vodu byla ale výzkumy skutečně doložena.

Odlišnosti kyseliny hyaluronové v pleti a v kosmetice

Ta, kterou si běžně mažete na obličej, je ale samozřejmě jiná, získaná z bakteriální nebo mikrobiální fermentace. Záleží i na konkrétní podobě. Konkrétně u nízkomolekulární kyseliny hyaluronové byl prokázán i její protizánětlivý účinek na kůži.

Měli bychom tak ohledně jejího působení zůstat realisty a účinek nepřeceňovat. V kůži skutečně dokáže působit jako zvlhčující látka. Hovořit o behaviorální shodě s vaší vlastní HA je ale poněkud přemrštěné.

Typy kyseliny hyaluronové

Zároveň není jen jedna kyselina hyaluronová. Existují hned tři nejčastější typy této látky rozdělené podle její molekulové hmotnosti, a to nízkomolekulárnístředněmolekulární vysokomolekulární kyselina hyaluronová.

Ta první zmíněná, tedy nízkomolekulární kyselina hyaluronová, má schopnost pronikat až hluboko do spodních vrstev kůže. Díky tomu dokáže hydratovat pleť skutečně hloubkově a dlouhodobě.

Naproti tomu vysokomolekulární kyselina hyaluronová působí jen na povrchu kůže, kde tvoří ochranný film na pleti.

Objevte hydratační sérum Wetyzo

Rozhodně jí tak má smysl dát šanci v pravidelné kosmetické rutině a zařadit ji do péče o pleť. Třeba ve formě séra od značky Wetyzo.

Sérum 7 HA s BIO kyselinou hyaluronovou a peptidy v sobě kombinuje hned 7 druhů kyseliny hyaluronové a 7 molekulových hmotností. Kromě toho přináší vysoce účinnou směs peptidů a dalších látek.

Ideální poměr kyseliny hyaluronové obsažené v tomto přípravku zajišťuje její efektivní vstřebávání jak do hluboko uložených tkání, tak i do svrchních vrstev pokožky. Ta bude navenek krásně hydratovaná a svěží.

Sérum Wetyzo proto představuje ideální volbu proti vráskám, suché pokožce, stařeckým skvrnám a dalším typickým problémům přicházejícím nejen s věkem. Obecně se doporučuje kyselinu hyaluronovou zařadit do kosmetické výbavy už kolem 25. roku, kdy pokožka začíná reálně stárnout, byť tento stav zatím nemusí být patrný.

Sérum se snadno používá. Nabízí okamžitou vstřebatelnost a nezanechává po sobě nepříjemný mastný film. Jedná se o ryze český výrobek obsahující nejvyšší možnou koncentraci kyseliny hyaluronové.

spot_img