Co dělat po neúspěšném pracovním pohovoru radí job portál MyJobsi.cz

Related

Rozlučka se svobodou: Striptýzové vystoupení jako hlavní zábava večera

Striptýzová show se hodí k různým příležitostem, jednou z nich je...

Fotokoutek na svatbu 

Fotokoutek na svatbu byl velmi spontánní nápad, který se...

Jak předejít syndromu vyhoření

Občas je práce více než dost. Měli byste být...

5 tipů, jak vybrat dokonalý dárek pro manžela

Pro sestru nebo kamarádky je vybírání dárků často jednoduché....

Share

Skoro bychom se vsadili, že se to v životě stane každému alespoň jednou. Ucházíte se o skvěle vypadající nabídku práce, ale pohovor zkrátka nevyjde podle vašich představ. Řeknete něco nepromyšleného, máte odlišné představy o práci než zaměstnavatel nabízí, druhá strana se chová nepříjemně – příčina může být jakákoli. Když pak obdržíte negativní výsledek, ani nejste překvapeni. Jenže jak se teď namotivovat pro další pokusy?

Dopřejte si oddych

I když máte pocit, že jste to pokazili a vlastně není na místě „odměňovat se“ odpočinkem nebo příjemnou aktivitou, potřebujete teď pro sebe udělat něco dobrého. Proto zahoďte pocity viny a naplánujte si večer či rovnou celý den pro sebe. S negativní zkušeností se vám pak bude lépe pracovat a vyfiltrujete všechny falešné a zbytečně rozptylující emoce. A kromě toho, i přes výsledek jste prokázali odvahu a odvedli kus práce.

Analyzujte, ale nepřehánějte to

Rozebrat průběh pohovoru a vypíchnout negativní a pozitivní aspekty – to je určitě věc užitečná a pro další pokračování možná i nezbytná. Na druhou stranu, pokud o něčem přemýšlíme příliš, máma tendenci se do toho zamotat a namlouvat si věci, které nemusí mít s realitou nic společného. Zkuste tedy střízlivě zhodnotit situaci a pak téma opustit jako uzavřenou kapitolu, která vám dala novou zkušenost a poznání.

Nezobecňujte jednu zkušenost

Prožili jste jednu konkrétní situaci s jedním konkrétním člověkem (nebo lidmi) v jedné firmě či na jednom určitém pracovišti. To ještě nemusí nic vypovídat o zbytku profesního světa. Proto pokud jste nezaznamenali nějaké opakující se vzorce v různých situacích, zkuste na další pracovní pohovor jít bez zbytečných vzpomínek na tuto zkušenost. Mohlo by se vám totiž stát, že se mimoděk podle toho budete i chovat a zboříte své šance získání nového zaměstnání i na jiném místě kvůli předsudkům, zbytečným obavám či obranným reakcím.

Pracovní portál MyJobsi.cz patří do úspěšné rodíny portálů společnosti 123jobs Media s.r.o., největšího tuzemského provozovatele náborových aplikací a on-line inzerce práce. Novinkou je také hodnotící portál Aplikant.cz, kde najdete recenze a zkušenosti ostatních uživatelů se zaměstnavateli.

spot_img