Co dělat po neúspěšném pracovním pohovoru radí job portál MyJobsi.cz

Related

Striptýz: Pestrá vystoupení plná erotiky, ale i zábavy

Na společenských akcích by neměla chybět skvělá zábava. Tou...

Velké srovnání cen potravin 2015-2022: Česko vs Portugalsko

V roce 2022 inflace strhala všechny rekordy prakticky ve...

Regenerace těla – nezanedbávejte odpočinek a pravidelnou péči

Rozhodli jste se v lednu vykročit vstříc svým novoročním...

Informační systém pro mateřské školy změní zásadním způsobem správu celé instituce

Existují aplikace, které zásadním způsobem změní zajeté způsoby fungování...

Share

Skoro bychom se vsadili, že se to v životě stane každému alespoň jednou. Ucházíte se o skvěle vypadající nabídku práce, ale pohovor zkrátka nevyjde podle vašich představ. Řeknete něco nepromyšleného, máte odlišné představy o práci než zaměstnavatel nabízí, druhá strana se chová nepříjemně – příčina může být jakákoli. Když pak obdržíte negativní výsledek, ani nejste překvapeni. Jenže jak se teď namotivovat pro další pokusy?

Dopřejte si oddych

I když máte pocit, že jste to pokazili a vlastně není na místě „odměňovat se“ odpočinkem nebo příjemnou aktivitou, potřebujete teď pro sebe udělat něco dobrého. Proto zahoďte pocity viny a naplánujte si večer či rovnou celý den pro sebe. S negativní zkušeností se vám pak bude lépe pracovat a vyfiltrujete všechny falešné a zbytečně rozptylující emoce. A kromě toho, i přes výsledek jste prokázali odvahu a odvedli kus práce.

Analyzujte, ale nepřehánějte to

Rozebrat průběh pohovoru a vypíchnout negativní a pozitivní aspekty – to je určitě věc užitečná a pro další pokračování možná i nezbytná. Na druhou stranu, pokud o něčem přemýšlíme příliš, máma tendenci se do toho zamotat a namlouvat si věci, které nemusí mít s realitou nic společného. Zkuste tedy střízlivě zhodnotit situaci a pak téma opustit jako uzavřenou kapitolu, která vám dala novou zkušenost a poznání.

Nezobecňujte jednu zkušenost

Prožili jste jednu konkrétní situaci s jedním konkrétním člověkem (nebo lidmi) v jedné firmě či na jednom určitém pracovišti. To ještě nemusí nic vypovídat o zbytku profesního světa. Proto pokud jste nezaznamenali nějaké opakující se vzorce v různých situacích, zkuste na další pracovní pohovor jít bez zbytečných vzpomínek na tuto zkušenost. Mohlo by se vám totiž stát, že se mimoděk podle toho budete i chovat a zboříte své šance získání nového zaměstnání i na jiném místě kvůli předsudkům, zbytečným obavám či obranným reakcím.

Pracovní portál MyJobsi.cz patří do úspěšné rodíny portálů společnosti 123jobs Media s.r.o., největšího tuzemského provozovatele náborových aplikací a on-line inzerce práce. Novinkou je také hodnotící portál Aplikant.cz, kde najdete recenze a zkušenosti ostatních uživatelů se zaměstnavateli.

spot_img