Hubněte v soukromí bez ohledu na počasí 

Nejnovější články

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Investoři zlato zbožňují

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz....

Share

Neláká vás mlhavé počasí k pobytu venku, ale přesto se chcete hýbat? Máte plné zuby běhání po asfaltu, ale do přírody máte daleko? Stydíte se začínat se cvičením ve fitcentrech, nabitých vysportovanými mladými lidmi?

Řešením může být koupě běžeckého pásu přímo do vašeho bytu. Projděme si dnes jejich výhody, parametry při výběru a rady, jak si s nimi pomoci k cestě za zdravým životním stylem.

Seznámení s běžeckým pásem

Pořízení vlastního běžeckého trenažéru do paneláku je vhodné pro všechny sportovce. Jeho hlavním benefitem je obrovská svoboda pohybu díky pokročilosti vbudovaných softwarů.

Běžecké pásy umožňují nastavit si trénink dle vlastních představ – můžete klusat předem nastavenou rychlostí, zvolit jeden z programů pasovaných na konkrétní terén, nechat si řídit rychlost dle optimální tepové frekvence.

Pro ambiciózní sportovce existuje i výběr mezi intervalovými tréninky. Na vybraných modelech je možné sledovat během tréninku film, poslouchat audio či dusat v rytmu oblíbené hudby. Pořizovací cena za přístroj přitom začíná na několika tisících, což už je cena roční permanentky do fitcentra.

Mezi další výhody patří:

·         Možnost sportovat za každého počasí

·         Tvorba tréninkových programů přímo na míru

·         Měření spálených kalorií, tepu, krokové kadence či procenta tělesného tuku

·         Komfort domácího sociálního zařízení

·         Žádné odsudky vašeho běžeckého stylu kolemjdoucími / návštěvníky fitcentra

·         Nulová ztráta času před a po tréninku

Parametry výběru běžeckého pásu

Před investicí do nového trenažéru je nutné ujasnit si, co od něj očekáváte a pro koho je určen. Zásadním parametrem je výkon motoru, odvislý především od vaší hmotnosti; s ním je spojená i nosnost přístroje.

Velkou proměnnou jsou rozměry běžecké plochy – pro chůzi vám stačí kratší užší pás, rychlostní běžci zvolí prostornou plochu umožňující vysoký komfort během pohybu. Často zanedbávanou kapitolou je odpružení pásu; zvláště těžší běžci by měli dbát na minimální zatížení kolenních kloubů.

Máte-li zájem přidat do svého tréninku kopce, zvolte pás s nastavitelným sklonem. Výhodou je možnost sklopení trenažéru po ukončení tréninku, čímž se ušetří prostor v bytech a menších domácnostech.

S běžeckým pásem za vysněnou postavou

Klouby běžců potýkajících se s nadváhou dostávají při špatné technice běhu pořádně zabrat; výzkumy prokázaly, že k únavovým úrazům kolen dochází o 13 % častěji u lidí s BMI nad hranicí normy.

Trápí-li i vás vyšší hmotnost, střídejte ze začátku běh s chůzí a vyvarujte se při tréninku dlouhým, skákavým krokům. Trenažér nakupujte s co nejvyšším odpružením a nepodceňte též volbu kvalitní běžecké obuvi. Najdete je např. zde.

Využijte s běžeckým pásem benefitu sportování v soukromí, pusťte si k tréninku oblíbený film a buďte hrdí na kalorie spálené vlastní dřinou. Při dosažení energetického deficitu půjdou nadbytečné kilogramy dolů a vy se budete brzy moci těšit z nižší konfekční velikosti.

euro