Jakou akreditaci potřebují kouči osobního rozvoje 

Nejnovější články

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Investoři zlato zbožňují

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz....

Share

Přemýšlíte nad tím, že změníte povolání a vydáte se na dráhu kouče osobního rozvoje? V tom případě vás pravděpodobně bude zajímat, zda je k vykonávání této profese zapotřebí nějaká specifická akreditace. 

Koučink se neustále rozvíjí

Koučink osobního rozvoje se právem řadí mezi nejdynamičtěji se rozvíjející profese. Neustále se totiž přizpůsobuje měnícím se potřebám a požadavkům současného trhu. Klienti jsou s postupem času čím dál více sofistikovanější a vyžadují vysokou kvalitu. Zároveň jsou ochotni si za kouče s vynikajícími dovednostmi připlatit. 

Zásluhou koučinku se lidé mohou lépe vyrovnat s nejrůznějšími životními výzvami, což oceňují mnozí vedoucí pracovníci. Síla koučinku může v takovém případě spočívat například v tom, že pomáhá zaměstnavatelům a zaměstnancům ke zlepšení dovedností, znalostí a dosažení vyšší spokojenosti.

Aktuální trendy v oblasti koučinku

Stejně jako mnohá jiná povolání, i koučink bývá ovlivňován nejrůznějšími trendy. V současné době například na popularitě narůstá takzvaný virtuální koučink, který probíhá na dálku. Klienti se tak mohou nacházet prakticky na zcela opačné straně zeměkoule a ničemu to nevadí.

V posledních letech se do popředí dostávají také čím dál vyšší nároky ze strany klientů, kteří vyžadují větší autentičnost a kvalitu výstupů koučů. Své čestné místo zaujímá také osobní značka a doporučení, což jsou silné faktory při budování pozice kouče na trhu. 

Jakou akreditaci budete potřebovat

Někteří lidé se domnívají, že získání akreditace podmiňuje jejich úspěch v oblasti koučinku. Proto se nechají strhnout marketingem a přihlásí se na kurzy, které tvrdí, že je k úspěchu dovedou právě zmíněné akreditace.

Pravdou ale zůstává, že k výkonu profese kouče žádná konkrétní předepsaná akreditace potřebná není. Spíše než na akreditaci je tedy na místě při výběru kurzu hledět na to, o jakou metodiku se lektoři opírají a jakou praxi za sebou mají. Vyžadujte program, který vás naučí opravdu koučovat, nikoliv manipulovat klienty. 

Více článků z oblasti osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz

euro