Neutrácíte zbytečně za investiční zlato? Dávejte si pozor na marže obchodníků

Nejnovější články

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Investoři zlato zbožňují

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz....

Share

Zlato je celosvětově uznávaným investičním prostředkem. S jeho pomocí si zajistíte dlouhodobé uchování hodnoty svých peněz, a dokonce i jejich zajímavé zhodnocení. Rozhodně si však musíte dávat pozor na nákupní cenu. Proč?

České zlato neexistuje

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Přesně proto se k nám veškeré zlaté slitky/cihličky musí dovážet z jiných zemí. Zdaleka největší množství produktů k nám proudí z blízkého Švýcarska.

Co to znamená pro běžného českého zájemce? Dvě věci. Jednou z nich je poměrně omezený výběr, zatímco druhou jsou velmi rozdílné marže jednotlivých prodejců. Cena zlata se napříč obchody liší až o neuvěřitelných 10 %. Bavíme se o naprosto totožných slitcích o stejné ryzosti i hmotnosti. Máte zájem vyhazovat z dlouhodobého hlediska stovky tisíc korun z okna? Asi ne.

Sledovat cenu zlata na burze nestačí

Z těchto důvodů není dobré orientovat se pouze podle aktuálních online grafů hodnoty tohoto kovu. Stejně tak si musíte dávat pozor na výběr vhodného obchodníka. Dobrým příkladem je třeba populární a léty zavedená společnost Zlate-mince.cz.

Tito profesionálové prodávají zlato již déle než devatenáct let. V současnosti k nám dováží slitky přímo ze švýcarských rafinérií, a to bez zbytečných přirážek. Díky tomu bude mít vaše investice mnohem větší smysl a ušetříte.

Stačí se podívat na webové stránky jejich e-shopu, které najdete pod výše vloženým odkazem. Prohlédněte si současné ceny a budete mít jasno. Zlato si lze buď objednat s doručením až k vašim dveřím, nebo se můžete zastavit na kamennou prodejnu, kde se vám budou plně věnovat špičkoví odborníci z oboru.

euro