Zařaďte do svého portfolia investiční zlato

Nejnovější články

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Investoři zlato zbožňují

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz....

Share

Investovat musí každý, kdo chce ochránit hodnotu svých peněz. Ale do čeho? Ideální je své investice rozdělit, tedy diverzifikovat. A část peněz byste měli dát i do zlata. Tato komodita si totiž stabilně drží svou hodnotu.

Proč je důležité mít v portfoliu investiční zlato? Třeba proto, že se chová úplně jinak než akcie a další investiční příležitosti. V dobách krizí jeho hodnota roste. Jakmile totiž začne krize, lidé sahají po zlatě jako po jistotě, zvyšuje se poptávka po něm, a to přesně navyšuje jeho cenu.

Chraňte své úspory na dlouhou dobu

Investiční zlato je tradičně vnímáno jako prostředek, jak ochránit své peníze v dlouhodobém horizontu. Je třeba počítat, že v něm peníze budete mít uložené několik let. Právě proto si v něm investoři drží obvykle 5 až 10 % svých prostředků. V dobách krizí, kdy chtějí peníze ochránit, je to ale i více. V dobách krizí je také možné na zlatě vydělat v krátkém časovém horizontu. Stačilo by nakoupit před krizí a prodat v krizi, kdy cena zlata vzroste. Tradičně se však používá na dlouhodobé uchování peněz.

Nakupte zlaté slitky

Jak investovat do zlata? Možností je více, ale ideální jsou jenom ty, kdy kupujete fyzické zlato do svého vlastnictví. Nakupujete tedy investiční slitky a mince. Pozor, nepleťte si je s mincemi sběratelskými. U těch kromě ceny zlata platíte i jejich sběratelskou hodnotu, o těch se nyní nebavíme.

Samozřejmě je klíčové nakupovat u spolehlivého prodejce. Vyzkoušejte třeba Zlatovnu, která distribuuje investiční zlato v Česku a na Slovensku. V její nabídce najdete i zlaté slitky švýcarské rafinérie Argor-Heraeus, které jsou zezadu opatřené speciálním hologramem. Tento bezpečnostní prvek zaručuje originalitu zlata, což vám může v budoucnu pomoci, až se jednou budete snažit slitky prodat. O kvalitě takto označených slitků totiž není pochyb a prodáte je snadněji.


euro