Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Nejnovější články

Podle čeho vybrat koučovací výcvik

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry...

Máte doma starý výrobník nebo bombičku SodaStream? V květnu je vyměníte za nové až s 30% slevou!

Používáte doma výrobník perlivé vody? Domácí příprava sycených nápojů...

Fotokoutek na svatbu: Zábava pro hosty a nezapomenutelné vzpomínky

Fotokoutek na svatbu se v posledních letech stal velmi...

Investoři zlato zbožňují

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz....

Share

Přemýšlíte o tom, že se vydáte na dráhu kariéry kouče? V tom případě pro vás může být přínosný koučovací výcvik, který vás naučí prakticky používat jednotlivé techniky. Ale tak jako u všeho je třeba si výcvik správně vybrat. Podle čeho se řídit?

Akreditace potřebná k vykonávání profese kouče

Někteří lidé se domnívají, že vykonávání profese kouče je podmíněno získáním určité akreditace. Pravdou ovšem zůstává, že zákon ani nikdo jiný tuto podmínku nestanovuje. Nicméně i přesto vám získání akreditace může pomoct, a to především z marketingového hlediska.

V České republice se mezi nejuznávanější akreditace pro kouče osobního rozvoje řadí mezinárodní akreditace ICF (International Coach Federation). První koučové, kteří u nás koučink prosazovali, totiž přicházeli ze zahraničí právě z ICF akreditovaných programů. 

Koučovací výcviky AKOR jsou pak například akreditovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a zároveň jsou zastřešeny systémem AKOR. Ten je kromě jiného synonymem toho, že jsou kurzy ve velké míře orientovány na praxi. 

Výběr kurzu koučinku

Aby vám kurz koučinku opravdu předal vše potřebné, je na místě zaměřit se na jeho správný výběr. Každý kurz je pochopitelně jiný a zorientovat se v současné nabídce na trhu může být oříšek. Jak tedy vybrat takový výcvik, se kterým budete spokojeni?

V prvé řadě se zaměřte na to, aby byl výcvik zaměřený opravdu důkladně na praxi. Dbejte na to, abyste se neučili pouze používat techniky směrem ven, ale aby vás kurz vedl k objevování sebe samých. 

Pokud vám kurz slibuje, že si s jeho pomocí osvojíte techniky cíleného zaměřování pozornosti jako např. NLP, pak věřte, že ty se nedají v plném potenciálu naučit online.

Dále lze doporučit, abyste se vyhnuli kurzům s tvrdou obchodní manipulací a kličkami. Místo toho trvejte na jasné a přímé komunikaci. 

Věnujte pozornost také tomu, kde se kurz odehrává. Jednat by se mělo o bezpečné prostředí, ve kterém se budete po celou dobu cítit příjemně a budete se moct soustředit na svůj osobní rozvoj. 

Více informací ze světa koučinku najdete na www.marketahamrlova.cz

euro