Regenerace těla – nezanedbávejte odpočinek a pravidelnou péči

Nejnovější články

Hledáte inspiraci, co ještě koupit rodině pod stromek?

Už vážně nevíte, jakým dárkem potěšit natolik, aby si...

Neutrácíte zbytečně za investiční zlato? Dávejte si pozor na marže obchodníků

Zlato je celosvětově uznávaným investičním prostředkem. S jeho pomocí...

Zařaďte do svého portfolia investiční zlato

Investovat musí každý, kdo chce ochránit hodnotu svých peněz....

Už máte vybrané dárky pro maminku k Vánocům?

Vánoce se blíží a spolu s nimi i nutnost...

Pohodlná dětská bodýčka s vtipným potiskem pro malé dobyvatele světa

Dětská bodýčka s vtipným potiskem jsou jedním z nejpopulárnějších...

Share

Rozhodli jste se v lednu vykročit vstříc svým novoročním předsevzetím? Pravděpodobně jste kromě vyváženého jídelníčku zařadili do své životosprávy také pravidelný pohyb. Naznačuje vám tělo, ať už únavou nebo bolestí při cvičení či dalším pohybu, že toho má moc? Zkuste mu mezi pohybem dopřát také regeneraci. Ta je velmi důležitá a neobejde se bez ní snad nikdo. Jak na to?

Regenerujte tělo i mysl

Když toho máte hodně doma nebo v práci, obvykle si dáte na chvíli pauzu a odpočíváte. Zavřete oči, projdete se nebo se protáhnete. Při novém a zvýšeném pohybu se tělo přirozeně brání, je na něco zvyklé a vy ho najednou „trápíte“ pohybem. Aby dobře fungovalo a vy jste si při sportu neublížili, musíte zařadit také regeneraci. Co dělat? Spěte, odpočívejte, dejte si příjemnou koupel, doplňte vitamíny a kolagen, dopřejte si masáž. Zkrátka cokoliv, co vám pomůže oddechovat.

Masáž

Cítíte se unavení, máte ztuhlá záda nebo svaly z cvičení? Dopřejte si masáž. Zajít si můžete k odborníkům, kteří vám protáhnou celé tělo, ale také můžete masáž vyzkoušet v pohodlí domova. Pořiďte si k tomu masážní oleje, například olej na uvolnění svalů, který je výborný po fyzické námaze a zátěži nebo relaxační a uvolňující olej, který tělo příjemně zrelaxuje.

Spánek

Je důležitý nejen pro odpočinek, ale také vám dodává energii na celý den a potažmo i na cvičení. Každý člověk by měl spát přibližně 7 – 9 hodin denně. I to přispívá k lepšímu životnímu stylu, hubnutí a dostatku energie. Nepodceňujte ho.

Vitamíny a minerály

Tělo potřebuje dostatek vitamínů a minerálů, aby mohlo správně fungovat. Doplnit je ve stravě nezvládáte nebo to není ve vašich možnostech? Dobrou alternativou jsou doplňky stravy. Hořčík může být například skvělým pomocníkem proti křečím. Zinek naproti tomu může pomoci posílit imunitní systém nebo kolagen, který je vhodný pro pohybový aparát, nehty, vlasy a podobně.

Odpočinek

Zde může patřit celá řada činností u kterých si odpočinete. Poslouchejte muziku, čtěte si, koukněte na dobrý film nebo třeba nic nedělejte. Není zdravé jít do fitka nebo cvičit doma každý den, tělu to spíše uškodí, bude vás vše bolet. Mezi cvičeními si dejte den pauzu, zařaďte do cvičebního plánu klidovější cvičení, jděte se místo posilovny projít do přírody.

Uvolňující koupel

Odpočinek si dopřejete také v uvolňující koupeli, která pomůže prohřát svaly, ale také vám dopřeje pár minut klidu. Přidejte si do koupele různé bylinkové směsi, koupelovou sůl s levandulí uvolní svaly a uklidní tělo i mysl.

euro