Jak udělat z dětského pokoje veselý prostor, kde se ratolesti rády hrají?

Nejnovější články

Uchovejte si sladké letní vzpomínky trochu jinak

Džemy, zvláště ty domácí, se skvěle hodí na přípravu...

Uchovejte si léto ve sklenici džemu

Slunné letní dny máme neodmyslitelně spojené se spoustou druhů...

Atraktivní vivo V40 přináší špičkové fotografie v dostupném těle

Společnost vivo představila nový smartphone vivo V40 při příležitosti...

Share

Ať už máte doma holčičku nebo chlapečka, každé dítě by mělo mít k dispozici pozitivně působící dětský pokoj, ve kterém se bude rádo hrát. To znamená, že zde najde spoustu hraček, prostor bude vzdušný, příjemný, bezpečný, dostatečně prostorný, barevný… Co vše do dětského pokoje umístit, aby se dětem dobře hrálo?

Hračky i postele patří ke každodenním společníkům

Bez hraček by to v pokojíku nešlo, stejně jako bez kvalitní a dostatečně velké postele. Z hraček vybírejte přiměřeně věku, klidně obalte radiátor zčásti molitanem, aby klukům nehrozilo nebezpečí a nechte je skákat, běhat, šplhat. Holky i kluky potěší poschoďová postel, na kterou si budou moci vylézt a spávat ideálně na střídačku chvíli dole, chvíli nahoře, např. s obměnou po týdnu. 

Je fajn umístit do pokojíku závěsný lanový žebřík, žebřiny, terče s molitanovými míčky, na zem koberec, aby dětem nebylo chladno a nebouchly se, když spadnou. 

Holčičkám kupte velký domek pro panenky, postýlku, kočár, kuchyňku, jednoduše vše, co jim umožní hrát si na velkou, rozvíjet fantazii, pečovat, což je dívenkám vlastní od mala. Chlapečkům pořiďte postel ve tvaru auta a uvidíte, jak snadné bude motivovat jej ke spaní ve vlastní posteli, alespoň na pár hodin, než se vydají do ložnice za vámi.

Kvalitní skříně, stůl a kancelářská židle

Jakmile děti dorostou do věku, kdy budou chodit do školy a vypracovávat úkoly, nesmí jim v pokojíku chybět psací stůl. Z nabídky krásných typů si vyberete např. na Sg-nabytek.cz. Stejně tak dbejte na výběr správné dětské židle, která jim umožní zdravě sedět.

Je dobré koupit jim dětské skříně, z nichž jim nebudou vypadávat věci, i když je tam nedají přímo ukázkovým způsobem. Skvělé jsou proto komody nebo nižší policové skříně, do nichž děti dokonale dosáhnou a mohou si věci srovnat. 

Pohrajte si s detaily. Pořiďte i dětský lustr, na zeď umístěte veselé obrázky, povlečete postel do povlečení s postavičkami, které má vaše dítě rádo. Uvidíte, že to vše bude mít pozitivní vliv na to, jak často a rádo zde bude trávit svůj čas.

euro