Jak vybrat parfém pro ženu?

Nejnovější články

Hledáte inspiraci, co ještě koupit rodině pod stromek?

Už vážně nevíte, jakým dárkem potěšit natolik, aby si...

Neutrácíte zbytečně za investiční zlato? Dávejte si pozor na marže obchodníků

Zlato je celosvětově uznávaným investičním prostředkem. S jeho pomocí...

Zařaďte do svého portfolia investiční zlato

Investovat musí každý, kdo chce ochránit hodnotu svých peněz....

Už máte vybrané dárky pro maminku k Vánocům?

Vánoce se blíží a spolu s nimi i nutnost...

Pohodlná dětská bodýčka s vtipným potiskem pro malé dobyvatele světa

Dětská bodýčka s vtipným potiskem jsou jedním z nejpopulárnějších...

Share

Parfémy a toaletní vody k ženám patří. Podtrhují jejich krásu a osobnost. Parfém je proto i skvělým dárkem. Na základě jakých parametrů ale vybrat ten pravý?

Perfektně vás do světa parfémů a vůní zasvětí na e-shopu Notino.cz. V blogu zasvěceném právě výběru parfémů stojí, že parfémy se rozdělují základě hned několika parametrů, a to na základě složek parfému, jeho složení a koncentrace. Podle vůně se pak podle francouzské klasifikace dělí na citrusové, květinové, orientální, fougerové, dřevité, chypre a kožené.

Kde parfémy kupovat?

Pokud si parfém kupujete pro sebe, zřejmě si k němu budete chtít přivonět. V tom případě nejlepší bude osobně navštívit parfumerii a vybrané parfémy si očichat. Ale pozor, po přičichnutí k několika parfémům se váš čich tak trošku otupí a vůně nebudete schopni dobře vnímat. Mnohem lepší bude, když si v obchodě vyžádáte tester a parfém na sobě budete zkoušet pár dní za sebou.

Pomohou vám i blogy

Může se ale stát, že se vám třeba zalíbí parfém, který na sobě má kamarádka. To je v podstatě nejlepší scénář. Jednoduše se jí zeptáte, o jaký parfém se jedná a ten si pak koupíte třeba na zmíněném e-shopu Notino.cz. A spoustu informací o parfémech pak na webu http://www.extra-parfemy.cz/. Ten je navíc plný blogů, v nichž je věnován poměrně velký prostor novinkám. I ty vám tak mohou být při výběru parfému nápomocny.

Parfém jako dárek

Horší to je, když vybíráte parfém jako dárek. Tedy když například muž vybírá parfém či toaletní vodu pro ženu. Ideální bude, když bude mít základní povědomí o typu vůně, která se jí líbí. Zda to je citrusová, ovocná, květinová atd. Pokud s obdarovanou sdílíte domácnost, obhlédněte si flakonky, které leží na jejím stolku, popřípadě si zaznamenejte značky parfémů, které používá. A s těmi se pak obraťte na personál parfumerie, který vám pak nabídne parfém obdobný.  

euro